PKO Ekstraklasa. Widzew jak głową w mur. Kobylak wybronił mecz Radomiakowi

Piotr Rzepecki
PKO Ekstraklasa. Widzew Łódź niespodziewanie poległ w starciu z Radomiakiem. Mimo fantastycznej drugiej połowy gospodarze nie byli w stanie odpowiedzieć na dwa szybko strzelone gole przyjezdnych. W końcówce, gdy Widzewiacy forsowali bramkę Gabriela Kobylaka, Radomiak wyprowadził kontrę i zamknął mecz wynikiem 1:3.

PKO Ekstraklasa. Widzew Łódź - Radomiak Radom 1:3 (0:2)

Mecz w Łodzi rozpoczął się dość niespodziewanym golem gości. Nie minęło 100 sekund kiedy Henrich Ravas musiał wyciągnąć piłkę z siatki. Kapitalnym zagraniem prostopadłym popisał się Filipe Nascimento. Zagrał do wbiegającego Mateusza Grzybka, a ten oko w oko z bramkarzem Widzewa się nie pomylił i posłał piłkę przy słupku.

Podwyższenie gościom dał Lisandro Semedo, którego uruchomił Filipe Nascimento. Portugalczyk zanotował drugą asystę, a Radomiak sensacyjnie podwyższył prowadzenie niemal po pół godzinie gry.

Widzew się starał. Jeszcze w pierwsze części meczu mimo prób gospodarze nie stworzyli sobie klarownej sytuacji pod bramką Gabriela Kobylaka. Zmieniło się to w drugiej połowie. Na boisku pojawił się Dominik Kun, a akcje Widzewa nabrały konkretów.

Gola kontaktowego Widzew zdobył szybko, już w 51. minucie. Szybką wymianę piłki skończył Jordi Sanchez, którego podaniem obsłużył Ernest Terpiłowski.

Podopieczni Janusza Niedźwiedzia z jeszcze większą intensywnością prowadzili swoje ataki. Niejednokrotnie zamykali rywali nawet w ich szesnastce. Próbował Bartłomiej Pawłowski, szukał szczęścia Jordi Sanchez. Nikt nie znalazł jednak drogi do bramki Kobylaka.

Zaskoczył natomiast Radomiak, którego kolejna kontra zakończyła się bramką. Prostopadłą piłkę posłał Maurides, który uwolnił Luisa Machado. Ten po pokonaniu kilkudziesięciu metrów uderzył na 1:3 i ustalił wynik meczu.