Jacek Czaplewski
ŁKS Łódź - Widzew Łódź 0:2
ŁKS Łódź - Widzew Łódź 0:2 PAP/Marian Zubrzycki
PKO Ekstraklasa. Widzew pewnie wygrał 70. Derby Łodzi. Tak jak na początku sezonu pokonał ŁKS, tyle że dziś jeszcze wyżej, bo 2:0. Znów gola strzelił Jordi Sanchez, po którym w doliczonym czasie poprawił Fabio Nunes, pogrążając rywala zamykającego ligową tabelę.

PKO Ekstraklasa. Mecz ŁKS - Widzew 0:2. Derby Łodzi dla gości

ŁKS zapowiadał walkę do upadłego. Jego piłkarze rzeczywiście zagrali na sto procent, ale do ugrania czegokolwiek zabrakło im pomysłu, a może i umiejętności. Przewaga w jakości na korzyść Widzewa uwidoczniła się zwłaszcza po przerwie, kiedy padły decydujące bramki.

Widowisku z trybun przyglądało się m.in. 900 kibiców Widzewa, selekcjoner reprezentacji Polski Michał Probierz czy były gracz ŁKS Łukasz Gikiewicz, którego brat Rafał nadzwyczaj udanie zadebiutował dziś między słupkami gości. W sumie frekwencja wyniosła 14 893 osób.

Derby Łodzi. Przemarsz kibiców Widzewa pod stadion ŁKS

Widzew dał w kość ŁKS-owi w drugiej połowie, wydłużonej o dziewięć minut. Po dośrodkowaniu świetnego gola głową strzelił Jordi Sanchez. Hiszpan na początku sezonu zapewnił już wygraną nad głównym przeciwnikiem, zdobywając wówczas jedyną bramkę w meczu.

Ostatecznie Widzew wygrał 2:0, bo w doliczonym czasie na zamieszaniu w polu karnym skorzystał Fabio Nunes. W innej sytuacji goście obili słupek. To zasłużone zwycięstwo przerywające serię czterech porażek z rzędu - na wagę awansu na jedenaste miejsce. Jedyna zła wiadomość to kontuzja Marka Hanouska.

Po porażce w derbach ŁKS z czternastoma porażkami na koncie dalej zamyka tabelę. Na tę chwilę do bezpiecznego miejsca traci aż jedenaście punktów. A za tydzień wyjazd na rewelacyjną Pogoń Szczecin...