Jacek Czaplewski
od 16 lat
PKO Ekstraklasa. Pogoń Szczecin po serii czterech ligowych porażek wreszcie ugrała komplet punktów. Przełamanie nastąpiło w domowym meczu, mimo turbulencji. Ostatecznie drużyna Jensa Gustafssona odwróciła wynik z Koroną Kielce, wygrywając 3:1.

PKO Ekstraklasa. Pogoń Szczecin - Korona Kielce 3:1

Decyzją trenera w Pogoni zadebiutowali dwaj niedawno pozyskani piłkarze. Między słupkami stanął Rumun Valentin Cojocaru. W środku pola piłką operował natomiast Noweg Fredrik Ulvestad. To nie oni mieli jednak największy wpływ na wygraną.

Pogoń zaczęła nawet dobrze, po czym tradycyjnie straciła bramkę w niecodziennych okolicznościach. Sędzia bardzo długo analizował akcję, po której trafił Adrian Dalmau. Ostatecznie jego gola nie uznał z powodu faulu na Mariuszu Malcu. Najważniejsza dla akcji była jednak chronologia zdarzeń. Strzał i przewinienie poprzedził bowiem faul Wahana Biczachczjana na Nono - dlatego Korona dostała jedenastkę. Poszkodowany ją wykorzystał, tak czy siak było więc 1:0.

Jeszcze przed przerwą ambitnie walcząca Pogoń odrobiła straty. Zrehabilitował się Biczachczjan. Po świetnym otwierającym zagraniu od Rafała Kurzawy Ormianin przyjął barkiem, a następnie kopnął lewą nogą przy lewym słupku.

Pogoń poszła za ciosem, Korona się posypała

W drugiej połowie Korona miała swoje momenty, żeby wrócić do gry. Nie wykorzystała ich. Pogoń przejęła w końcu inicjatywę - objęła prowadzenie w 66 minucie, zaś w 81 ustaliła wynik.

Wygraną dla Pogoni przypieczętowali Alexander Gorgon i Danijel Loncar. Obaj strzelili z paru metrów. Temu pierwszemu piłkę wyłożył Biczachczjan.

To trzecie zwycięstwo Pogoni w sezonie i zarazem pierwsze od 30 lipca, kiedy pokonała Widzew Łódź. Na rozkładzie ma jeszcze tylko Wartę Poznań. Mimo słabych wyników dzisiejsza wygrana odkłada w czasie dyskusję o zwolnieniu trenera Gustafssona.

Korona z powodu porażki zostaje na ostatnim miejscu w tabeli. To jej czwarta porażka. Ugrała tylko pięć punktów. W następnej kolejce podejmie Widzew. Pogoń jedzie do Cracovii.

Oceny piłkarzy po meczu Pogoń Szczecin – Korona Kielce (w skali 1-6):

Pogoń Szczecin

• Valentin Colocaru - 3
  • Linus Wahlqvist - 4
  • Benedikt Zech - 3 (Danijel Loncar - 4)
  • Mariusz Malec - 3
  • Leonardo Koutris - 3 (Leo Borges - 3)
  • Rafał Kurzawa - 4 (Luka Zahović - 3)
  • Fredrik Ulvestad - 3
  • Wahan Biczachczjan - 5 (Mariusz Fornalczyk - 3)
  • Alexander Gorgon - 4 (Kacper Smoliński - brak oceny)
  • Kamil Grosicki - 4
  • Efthymis Koulouris - 3

Korona Kielce

• Xavier Dziekoński - 4
  • Dominick Zator - 3
  • Miłosz Trojak - 3
  • Piotr Malarczyk - 3 (Dawid Błanik - 3)
  • Marcus Godinho - 3
  • Jacek Podgórski - 4
  • Martin Remacle - 2 (Ronaldo Deaconu - 3)
  • Yoav Hofmeister - 3
  • Nono - 3 (Miłosz Strzeboński - brak oceny)
  • Mateusz Czyżycki - 2 (Jakub Konstantyn - 3)
  • Adrian Dalmau - 3 (Jewgienij Szykawka - 2)

Piłkarz meczu: Wahan Biczachczjan
Atrakcyjność meczu: 7/10

EKSTRAKLASA w GOL24

Najpóźniej 20 września poznamy nazwisko nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Większość ludzi ze środowiska wskazuje Michała Probierza jako faworyta prezesa Cezarego Kuleszy. Jeśli to się urzeczywistni, konferencje prasowe będą jeszcze lepsze od meczów! "Polski Guardiola" ma twardy charakter i umie robić show. W Niecieczy był dwa dni trenerem, od młodych Polaków wolał w Cracovii starych Słowaków, po porażce z Legią Warszawa wyznał, że "pier*** whisky", bo tylko to mu pozostało. Na spotkania z mediami przychodził z doniczką, pod młynem Jagiellonii startował do najbardziej rozjuszonego fana. Zobaczcie, jak widzą go internauci na memach!

Michał Probierz nowym selekcjonerem reprezentacji? Najlepsze...