Pogrzeb Piotra Szczepanika. Krewni mają specjalną prośbę do wszystkich uczestników

EP
Opracowanie:
Piotr Szczepanik przez ostatnie osiem lat życia często przebywał w Lublinie, swym rodzinnym mieście
Piotr Szczepanik przez ostatnie osiem lat życia często przebywał w Lublinie, swym rodzinnym mieście Ewelina Lachowska/archiwum
W Lublinie i Warszawie odbędą się uroczystości pogrzebowe Piotra Szczepanika, artysty, którego hity „Goniąc kormorany", „Żółte kalendarze" i „Kochać" śpiewała kiedyś cała Polska. Nabożeństwo żałobne odprawione zostanie w archikatedrze lubelskiej w najbliższy poniedziałek. Krewni skierowali do wszystkich osób biorących udział w pogrzebie specjalną prośbę. Szczepanik zmarł po długiej chorobie w wieku 78 lat. Leczył się w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej.

Piotr Szczepanik przez ostatnie osiem lat życia często przebywał w Lublinie.

- Powrócił tu niejako po długiej rozłące. Tu leczył się w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej, tu też odnalazł swój drugi dom - Dom na Podwalu, gdzie przez ten czas mieszkał i czuł się jak u siebie - tłumaczy ks. Mirosław Ładniak, przez wiele lat dyrektor obiektu.

Prośba bliskich Piotra Szczepanika

Niejako w związku z chorobą, z którą walczył artysta, jego krewni skierowali do uczestników pogrzebu, za pośrednictwem ks. Ładniaka prośbę.

- Poprosili, by osoby, które wezmą udział w pogrzebie, nie kupowały kwiatów, a pieniądze przeznaczyły na pomoc Fundacji Onkologii Lubelskiej „Razem". Numer konta: BANK MILLENIUM S.A. 68 1160 2202 0000 0001 1000 7668 - informuje duchowny.

Pogrzeb Piotra Szczepanika

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w Lublinie i Warszawie. Nabożeństwo żałobne odprawione zostanie w archikatedrze lubelskiej w najbliższy poniedziałek o godz. 14. Mszy przewodniczyć będzie abp. Stanisław Budzik.

Natomiast złożenie trumny z ciałem, odbędzie się na Cmentarzu Powązkowskim (czwarta brama) w Warszawie tego samego dnia o godzinie 18.

Piotr Szczepanik. Jego hity śpiewała kiedyś cała Polska

Piotr Szczepanik urodził się w Lublinie w 1942 roku w Walentynki. Wychowywał się w obecnej dzielnicy Dziesiąta, w domu przy ulicy Piaskowej. Od 1961 roku studiował historię sztuki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, choć początkowo chciał dostać się do szkoły teatralnej. Dwa lata później zadebiutował na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie, tam został dostrzeżony i tak zaczęła się jego długa kariera artystyczna.

Znany był przede wszystkim z pełnych czułości wykonań piosenek: „Żółte kalendarze" (autor tekstu: Jerzy Miller), „Kochać", „Goniąc kormorany" (autorem obu tekstów jest Andrzej Tylczyński), „Puste koperty".

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ostatnia droga Franciszka. Papież spoczął w ukochanej bazylice

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na i.pl Portal i.pl