"Półdziennikarze tego nie pojmą...". Politycy i dziennikarze w obronie Samuela Pereiry

OPRAC.:
Anna Piotrowska
Anna Piotrowska
Samuel Pereira
Samuel Pereira fot. Bartek Syta
"Polskość ma się w sercu. To kultura i tradycje. To nasze wspólne wartości i miłość do Ojczyzny. Półdziennikarze ze środowisk przepełnionych obcymi interesami tego nie pojmą" – napisał minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, odnosząc się do ataku Piotra Maślaka na Samuela Pereirę. Sprawa oburzyła jednak nie tylko jego. Głos zabrali także inni politycy i dziennikarze.

Wszystko zaczęło się od komentarza zamieszczonego na Twitterze przez szefa portalu TVP Info Samuela Pereirę na temat wypowiedzi Szymona Hołowni. Komentując sytuację związaną z zatruciem Odry lider Polski 2050 stwierdził: „Ta zaraza będzie się rozszerzać i my nawet nie wiemy, co to jest. Niemcy zbadali po 2 dniach, mówią: rtęć. Śmiertelna trucizna, która będzie akumulowała się w rybach, ujęciach wody przez kilkanaście lat”.

Należy tu podkreślić, że żadne badania nie potwierdziły obecności rtęci w rzece.

„Szymon Hołownia urodził się w Białymstoku, mieszka i mówi po polsku, a zachowuje się, jakby go na nasz kraj Kreml i Berlin zesłali” – skomentował Pereira.

Na jego wpis zareagował Piotr Maślak z TOK FM. „Panie Pereira, to nie jest – wedle pana logiki, pana kraj. Gdyż jest pan tylko półPolakiem. Pozostałe osoby o różnych korzeniach przepraszam. Ale z panem Pereirą trzeba jego językiem. Półpolskim” – napisał. Po tym komentarzu w sieci wybuchła prawdziwa burza.

"Polskość ma się w sercu"

Głos w sprawie zabrał m.in. minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, który nie szczędził dziennikarzowi TOK FM mocnych słów.
"Polskość ma się w sercu. To kultura i tradycje. To nasze wspólne wartości i miłość do Ojczyzny. Półdziennikarze ze środowisk przepełnionych obcymi interesami tego nie pojmą. Dla nich Polska to tylko miejsce zamieszkania, tylko adres" – podkreślił.

To jednak nie jedyny polityk, który wyraził oburzenie wpisem Maślaka. Minister w KPRM Łukasz Schreiber przypomniał inne "wyczyny" dziennikarza.

"Żaden człowiek nie jest "pół". Jeśli ma rodziców z dwóch różnych narodów to w pełni należy do każdego z nich. Nie ma przynależności od pasa w górę do jednego a od pasa w dół do drugiego narodu" – napisał z kolei unijny komisarz ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski.

Sprawa poruszyła też dziennikarzy:

Twitter

od 16 lat

mac

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na i.pl Portal i.pl