Polska U-20 ograła Portugalię! Kapitalna bomba Jana Biegańskiego [WIDEO]

Krzysztof Kowalski
Reprezentacja Polski U-20 pokonała rówieśników z Portugalii 3:1
Reprezentacja Polski U-20 pokonała rówieśników z Portugalii 3:1 Marcin Radzimowski
Reprezentacja Polski U-20 w Stalowej Woli zagrała w ramach towarzyskiego turnieju Elite League z rówieśnikami z Portugalii. Mecz zakończył się wygraną Polaków 3:1, a ozdobą spotkania była bramka Jana Biegańskiego.

Kadra do lat 20 nie rozgrywa meczów eliminacyjnych. Turniej Elite League to dla podopiecznych Miłosza Stępińskiego poligon doświadczalny i możliwość pokazania się Michałowi Probierzowi, trenerowi kadry do lat 21.

W zeszły piątek młodzi Polacy ulegli w Unterhaching Niemcom 1:2, choć prowadzili do 83. minuty. Na porażkę zareagowali w najlepszy możliwy sposób i we wtorek odnieśli zwycięstwo nad renomowanym przeciwnikiem z Półwyspu Iberyjskiego.

Wynik spotkania otworzył Jan Biegański, który kropnął z dystansu w samo okienko.

Portugalczycy odpowiedzieli błyskawicznie. Polacy stracili piłkę na własnej połowie, a bramkarz Mikołaj Biegański nie zatrzymał piłki po strzale Rodrigo Gomesa. W 24. minucie Biało-Czerwoni ponownie objęli prowadzenie. Aleksander Buksa uruchomił Kacpra Karaska, który wykorzystał sytuację sam na sam. Strzelanie zakończył Kacper Kasperowicz. Stoper Chojniczanki trafił do siatki po zagraniu Jana Biegańskiego z rzutu rożnego.

W drugiej odsłonie bramki już nie padły. Portugalczycy próbowali odrobić straty, ale ich próby spełzły na niczym. Najlepszą sytuację dla naszej reprezentacji miał w 67. minucie Jakub Szymański. Strzał zawodnika Górnika z trudem odbił Joao Carvalho.

Mecz rozegrano w Stalowej Woli (stadion Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej)

Polska - Portugalia 3:1

Bramki: Jan Biegański 10, Kacper Karasek 24, Kacper Kasperowicz 35 - Rodrigo Gomes 12

Źółte kartki: Jakub Witek - Veiga, Flavio Nazinho, Pedro Santos, Joao Tome, Rodrigues, Djala.

Widzów: 4282.

Polska: Mikołaj Biegański (46 Kacper Bieszczad) - Antoni Klimek (90 Bartosz Bernard), Jakub Szymański, Maksymilian Tkocz, Kacper Kasperowicz, Kelechukwu Ibe-Torti (20 Bartosz Talar) - Marcel Wędrychowski (71 Kacper Sezonienko), Jakub Witek (46 Tomasz Neugebauer), Jan Biegański, Kacper Karasek (86 Lucjan Klisiewicz) - Aleksander Buksa.

Portugalia: Joao Carvalho - Joao Tome (74 Martim Ferreira), Jose Muller, Gabriel Rodrigues, Flavio Nazinho (62 Guilherme Montoia) - Diogo Cabral (62 Matchoi Djalo), Pedro Santos (61 Joelson Fernandes), Renato Veiga (89 Gustavo Mendonca), Martim Neto (74 Luis Semedo), Rodrigo Gomes (89 Ricardo Marques) - Martim Tavares.

REPREZENTACJA w GOL24

Mundial w Katarze zbliża się wielkimi krokami. Do 14 listopada Czesław Michniewicz będzie musiał zgłosić ostateczną kadrę. Podstawową jedenastkę selekcjoner ma już w głowie, a po ostatnim zgrupowaniu wykrystalizowało się także zaplecze składu. Poznajcie listę zawodników, którzy jeszcze do niedawna otrzymywali powołania lub wyróżniają się w swoich ligach, ale mają nikłe szanse na udział w mistrzostwach świata.Kliknij strzałkę W PRAWO, by przejść do kolejnego slajdu >>

Tych piłkarzy Czesław Michniewicz nie weźmie na mundial w Ka...