Polskie siatkarki pokonały Niemki w Lidze Narodów!

fb
brak
W niedziele polskie siatkarki pokonały Niemki w pięciu setach 3:2 (27:25, 25:22, 14:25, 23:25, 15:7) w czwartej kolejce spotkań Ligi Narodów. Było to ich trzecie zwycięstwo w czterech meczach na amerykańskiej ziemii.

Już pierwszy set pokazał, że mecz będzie zacięty. Polki wygrały, ale na przewagi, 27:25. Biało-Czerwone były też lepsze w drugiej odsłonie, którą wygrały 25:22.

Schody zaczęły się w trzecim secie. Niemki przez długi czas miały dwa razy więcej punktów od naszych siatkarek (6:12 czy 8:16), ale ostatecznie wygrały do 14. W czwartym secie Polki wróciły do gry, ale tym razem przegrały do 23.

W tie-breaku podopieczne Stefano Lavariniego nie pozostawiły jednak złudzeń. W pewnym momencie prowadziły nawet 6:1, a ostatecznie zwyciężył 15:7.

To było czwarte spotkanie reprezentacji Polski w kobiecej Lidze Narodów w Stanach Zjednoczonych. Na starcie Polki pokonały Kanadę (3:1), a następnie przegrały z Brazylią (0:3) i ograły Koreę Południową (3:0).