Popularny lek na nadciśnienie GIF wycofał z aptek! Sprawdź, czy masz go w swojej apteczce!

ak
Uwaga! Popularny lek na nadciśnienie GIF wycofał z aptek! Zobacz o jaki lek chodzi i sprawdź, czy masz go w swojej apteczce.
Uwaga! Popularny lek na nadciśnienie GIF wycofał z aptek! Zobacz o jaki lek chodzi i sprawdź, czy masz go w swojej apteczce. Fot. Adrian Tomczyk / Polska Press
Po raz kolejny GIF wycofał lek z aptek. Tym razem jest to lek stosowany w leczeniu nadciśnienia, z substancją czynną irbesartanem. Wycofany z aptek Irprestan to popularny lek na nadciśnienie. Sprawdź, czy masz go w swojej apteczce!

GIF wycofał z aptek Irprestan

24 stycznia Główny Inspektorat Farmaceutyczny (GIF) wycofał z obrotu w aptekach lek Irprestan. Powodem wycofania leku jest przekroczenie dopuszczalnego limitu zanieczyszczenia N-nitrozodietyloaminą (NDEA). W związku z niespełnieniem wymagań jakościowych, GIF wycofał serię leku Iprestan. Dokładnie chodzi o opakowanie zawierające 28 tabletek powlekanych z zawartością 150 mg substancji czynnej irbesartanu z serii:

  • numer serii: 136918, data ważności: 03.2020

Podmiotem odpowiedzialnym jest Actavis Group PTC ehf. Z siedzibą w Islandii, a przedstawicielem podmiotu odpowiedzialnego: Teva Pharmaceuticals Polska Sp. z o.o.
Informację o konieczności wycofania z aptek Iprestanu przekazał do GIF przedstawiciel podmiotu odpowiedzialnego.

Zawsze, kiedy bierzemy leki, powinniśmy uważać, a przeczytanie dokładnie dołączonej do nich ulotki powinno poprzedzać zażycie pierwszej dawki. Niestety, wielu z nas to ignoruje, a potem ponosimy tego konsekwencje. Interakcje leków z żywnością są coraz lepiej zbadane: okazuje się, że pewnych produktów żywnościowych powinniśmy unikać zarówno wtedy, gdy stosujemy niektóre leki na stałe, jak i wtedy, gdy używamy ich doraźnie. Zobacz, czego nie jeść, kiedy bierzesz leki!

Nie jedz tego, kiedy bierzesz leki. Ta żywność wchodzi w int...

GIF wycofał z aptek Irprestan. Co to za lek?

Wycofany z aptek Irprestan to lek stosowany w nadciśnieniu. Może być także używany u osób z nadciśnieniem tętniczym i cukrzycą typu 2 w celu ochrony nerek, gdy badania wykazały u nich zaburzenia czynności tego organu.
Irprestan jest lekiem stosowanym długotrwale, gdyż jego pełne działanie rozwija się dopiero po kilku tygodniach terapii i utrzymuje się w trakcie długotrwałego stosowania.
Jeśli posiadasz w swojej apteczce Irprestan z wycofanej przez GIF serii – nie zażywaj go! Udaj się do apteki i skonsultuj z farmaceutą.

Uwaga! Leki na nadciśnienie wycofane z obrotu! Sprawdź, czy chodzi o te, które zażywasz i dowiedz się, co możesz zrobić.

Twoje leki na nadciśnienie wycofano z obrotu? Zobacz, co możesz zrobić

Kulisy zdrowia: Nadciśnienie tętnicze. Uważaj! To cichy zabójca

gs24.pl/x-news

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo

Materiał oryginalny: Popularny lek na nadciśnienie GIF wycofał z aptek! Sprawdź, czy masz go w swojej apteczce! - Kurier Poranny

Komentarze 8

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

M
Mania

U mnie zdał egzamin sok z buraka i innych warzyw jest w codziennej diecie. Miałem kiedyś problemy z nadciśnieniem i dzięki sokom na bazie buraka wyniki mi się poprawiły. Dużo porad i przepisów na różne dolegliwości czerpałem z terapiasokami.pl/nadcisnienie-soki. Potwierdzam lecznicze działanie soku z buraka. Lepsze to niż sztuczna chemia.

J
Jan Stąd
A to że pacjenci połknęli truciznę to mało ważne ? Nie wiedzą ile mają brać pieniędzy za nie i nie stać ich na laboratoryjną analizę ?
A podawać do sądów i żądać odszkodowań
k
kubeba
Koniec z bezkarnym truciem ludzi truciznami wchodzących w skład leków , produktów spożywczych, materiałów przemysłowych używanych do produkcji przedmiotów codziennego użytku.
G
Gość
W dniu 27.01.2019 o 19:12, Gość napisał:

A dlaczego tylko czytamy w Internecie . Może tak łaskawie w telewizji . Ile starszych osób nie korzysta z Internetu . Brawo firmy farmaceutyczne , brawo rządzący ze na to pozwalają .

Leki rakotwórcze od przynajmniej 10 lat są wciskane polskim pacjentom. Nikt nie sprawda tych leków. Firmy aby zarobić ekstra sprowadzały z Chin składniki, składniki rakotwórcze. Inna sprawa to nasi producent statyn na obniżanie cholesterolu, to jest dopiero trucizna. Wmówili ludziom, że cholesterol jest zły, że szkodzi, że można dostać zawału jak jest wysoki. A to jest jedno wielkie oszustwo. Cholesterol jest naszym najlepszym przyjacielem. I nie ma dwóch cholesterolów, jest jeden. Oszukując ludzi zarobili miliardy zł. "Cholesterolowe oszustwo" prawdę opisał Lekarz - google.

G
Gość

Każdy chłam jest kupowany przez cwaniaków, żeby na tym zarobić. GIF wycofał ogromną liczbe leków na nadciśnienie z chińskim valsartanem, czyli nikt tego nie sprawdzał, a to, że wiele tysięcy ludzi przez to umrze, to pikuś.

g
gość
W dniu 27.01.2019 o 06:54, Falkon napisał:

Tak to jest jak się na końcu świata produkuje tabletki i jakieś małe dzieciece azjatyckie rączki mieszają w kotle i później kleją tablety

Może najpierw wypadało by przeczytać artykuł, lek jest z Islandii, to akurat nie ten koniec świata. 

G
Gość
A dlaczego tylko czytamy w Internecie . Może tak łaskawie w telewizji . Ile starszych osób nie korzysta z Internetu . Brawo firmy farmaceutyczne , brawo rządzący ze na to pozwalają .
F
Falkon
Tak to jest jak się na końcu świata produkuje tabletki i jakieś małe dzieciece azjatyckie rączki mieszają w kotle i później kleją tablety
Wróć na i.pl Portal i.pl