To niewielki teren o powierzchni 245 mkw. – Nieruchomość jest niezabudowana, objęta ochroną konserwatorską, służy jako parking przed siedzibą Caritasu – wyjaśnia Paweł Diakowicz, zastępca dyrektora Wydziału Gospodarki Nieruchomościami.
Zobacz, jak wspierają najuboższych:
Rada Osiedla Wilda poparła sprzedaż. Jednak Dorota Bonk-Hammermeister, radna Prawa do Miasta twierdzi, że radni osiedlowi nie mieli pojęcia o bonifikacie od ceny sprzedaży.
– Jest nieuzasadniona – uważa Bonk-Hammermeister. – Caritas może korzystać z terenu tak, jak do tej pory, na zasadzie użyczenia. Dzięki parkingowi nieruchomość zyska na wartości, a mówi się, że Caritas ma się przenieść z Wildy.
Czytaj też: Poznański Caritas włączył się do akcji #PomocDlaSeniora! Przywożą seniorom obiady do domów
Radną poparł Bartłomiej Ignaszewski, radny KO oraz Paweł Sowa, radny Prawa do Miasta. Dla Sowy niezrozumiała jest gotowość miasta na udzielenie tak wysokie bonifikaty, podczas gdy on bezskutecznie apeluje o pół miliona złotych dla poznańskich organizacji pozarządowych, które znalazły się w trudnej sytuacji z powodu epidemii Covid-19. Radni chcieli też wiedzieć, czy Archidiecezja Poznańska z równym zrozumieniem podchodzi do gruntów, o które spór toczy z miastem.
Warto wiedzieć: Poznań: Miasto zapłaci kurii 4,5 mln zł odszkodowania za VIII LO [FILM]
– Ostatni spór dotyczył VIII LO – twierdzi Bartosz Guss, zastępca prezydenta. I podkreśla, że od wielu lat rozmowy między miastem a Kościołem, dotyczące wymiany nieruchomości, są owocne. Dzięki temu udało się załatwić sprawę terenów nadmaltańskich czy uruchomić drugi dziedziniec urzędu, scalając działki.
ZOBACZ TEŻ:
10 najbardziej niebezpiecznych ulic w Poznaniu. Tu jest najw...
Sprawdź też:
Chcesz wiedzieć więcej?
