Puchar Świata w narciarstwie alpejskim. Mikaela Shiffrin wygrała supergigant w St. Moritz. Maryna Gąsienica-Daniel zajęła 38. miejsce

Łukasz Konstanty
Mikaela Shiffrin wygrała pierwszy od niemal trzech lat supergigant.
Mikaela Shiffrin wygrała pierwszy od niemal trzech lat supergigant. PAP/EPA/Peter Schneider
Mikaela Shiffrin wygrała supergigant podczas zawodów alpejskiego Pucharu Świata w St. Moritz. Po raz pierwszy w sezonie 2022-23 w tej konkurencji wystartowała Maryna Gąsienica-Daniel, która zmagania zakończyła na 38. pozycji.

Mikaela Shiffrin z 77. zwycięstwem w Pucharze Świata

Dla Shiffrin była to 77. wygrana w zawodach Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim i trzecie w sezonie 2022-23. Poprzednie dwa triumfy odniosła w listopadzie w miejscowości Levi w konkurencji slalom.

Na zwycięstwo w supergigancie Amerykanka czekała niemal trzy lata. Poprzedni triumf w tej konkurencji zanotowała w styczniu 2020 roku w bułgarskim Bansku. Najlepsza zawodniczka niedzielnych zawodów przewodzi także klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Oprócz Shiffrin w St. Moritz na podium stanęły także Włoszka Elena Curtoni i Francuzka Romane Miradoli. Na 38. pozycji zawody zakończyła Maryna Gąsienica-Daniel, ze stratą 2,56 s do triumfatorki. Aż siedemnaście zawodniczek nie ukończyło przejazdu

Kolejne zawody zostały zaplanowane w dniach 27-29 grudnia. Zawodniczki będą rywalizować w austriackiej miejscowości Semmering. We wtorek (27 grudnia) i środę odbędą się zmagania w slalomie gigancie, zaś ostatniego dnia w slalomie.