Roy Jones Jr. w żałobie. Syn boksera popełnił samobójstwo

Damian Kelman
Wideo
od 16 lat
Roy Jones Jr. w żałobie. Gwiazdor boksu poinformował o stracie syna. Jak przekazał w mediach społecznościowych, chłopak popełnił samobójstwo, jednak jego ojciec nie wyjawił, jakie były powody tej tragedii.

Spis treści

Roy Jones Jr. w żałobie

Światowej sławy bokser Roy Jones Jr. przekazał w mediach społecznościowych tragiczną informację. Jego syn Deandre popełnił samobójstwo.

"Niestety, mój syn Deandre odebrał sobie życie w sobotę. Jestem bardzo wdzięczny Bogu, że pozwolił mi wrócić do domu w piątkowy wieczór, aby spędzić ostatnią noc jego życia ze mną i rodziną" - zaczął swoje oświadczenie na Instagramie.

Dodał, że zdaje sobie sprawę, iż "wiele osób przeżywa teraz trudne chwile, ale nic nie jest warte rozmawiania o własnym życiu". Na końcu jeszcze poprosił o uszanowanie jego prywatności i chwilę spokoju, by mógł przeżyć utratę ukochanego dziecka ze swoją rodziną.

"Proszę, uszanujcie naszą prywatność, podczas gdy moja rodzina i ja będziemy przeżywać tę stratę. Dziękuję za miłość i wsparcie" - zakończył.

Deandre miał 32 lata.

Kim jest Roy Jones Jr.?

Roy Jones Jr. urodził się 16 stycznia 1969 roku w Pensacocie na Florydzie. Przez 29 lat robił karierę sportową w zawodowym boksie.

W tym czasie zdobył wiele tytułów mistrza świata w czterech kategoriach wagowych: wadze średniej, superśredniej, półciężkiej i ciężkiej, będąc jedynym bokserem w historii, który rozpoczynał karierę zawodową w wadze półśredniej, by na końcu zdobyć tytuł wagi ciężkiej.

Wziął również udział w Igrzyskach Olimpijskich w 1988 roku w Seulu, gdzie zdobył srebrny medal dla Stanów Zjednoczonych. Wielokrotnie był wybierany najlepszym bokserem, a przez Amerykańskie Stowarzyszenie Pisarzy Bokserskich został uznany zawodnikiem dekady lat 90.

Bilans jego kariery zawodowej to 76 walk, 66 wygranych, w tym 47 zakończonych przed czasem.

Jeśli sam potrzebujesz pomocy

Możesz szukać jej w Ośrodkach Interwencji Kryzysowej (OIK), które mają siedziby w każdym większym mieście. Jest tam udzielana pomoc psychologiczna, prawna, materialna. Część ośrodków jest czynna 24 godz./dobę i prowadzi noclegownie. POMOC jest udzielana bezpłatnie, nie trzeba być osobą ubezpieczoną.

W razie uporczywych i silnych myśli samobójczych, warto zgłosić do każdego szpitala psychiatrycznego. Do tego także nie jest wymagane ubezpieczenie NFZ. W sytuacjach nagłych lekarz przyjmie cię tego samego dnia.

Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla młodzieży: 116 111 (czynny całodobowo, 7 dni w tygodniu).

Dla dorosłych: 116 123 (czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00).

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Portal i.pl codziennie. Obserwuj i.pl!

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na i.pl Portal i.pl