Ryszard Petru kończy z polityką, czas na biznes MEMY
Ryszard Petru oznajmił na łamach "Dziennika Gazety Prawnej", że kończy z polityką i nie będzie startował w jesiennych wyborach w 2019 roku. Na podjęcie takiej decyzji wpływ miała fala populizmu, szczególnie gospodarczego.
RYSZARD PETRU ODCHODZI Z POLITYKI
CZAS NA BIZNES. ZOBACZ NAJLEPSZE MEMY
W Polsce mamy do czynienia z falą totalnego populizmu, szczególnie gospodarczego. Niestety nie jestem w stanie przeciwstawić się tym tendencjom tak skutecznie, jak bym chciał. Zawsze byłem wierny swoim przekonaniom i potrafiłem iść pod prąd. Dlatego nie zamierzam brać udziału w licytacji na populizm i nie będę startował. - mówił Petru w rozmowie z "DGP".
Ryszard Petru będzie teraz pracował i zarabiał na życie, jak każdy normalny człowiek. Petru zawiesza swoją aktywność polityczną i wraca do biznesu. Wieszczy jednak, że polityka socjalna trwać będzie do czasu, gdy przyjedzie zapłacić za "wystawiane obecnie rachunki", a zadłużanie bez myślenia o przyszłości wróży koniec w postaci kryzysu gospodarczego.
Petru odchodzi z polityki, a internauci nie są w stanie wyobrazić sobie świata bez jego barwnych wypowiedzi i niecodziennych wpadek. To koniec pewnej epoki?
Przypomnijmy kilka wypowiedzi Ryszarda Petru:
Co jest największym problemem frankowiczów? Kurs franka, a kto osłabia kurs franka? Rządu PiS-u.
Rozpoczynamy święta. Po świętach, przypomnę, jest sześciu króli.
Na świecie jest, o ile pamiętam, sto trzydzieści parę krajów.
Będzie mniej w tym administracji i mniej, że tak powiem, kręcenia filiżanką w szklance bez cukru...
Ryszard Petru w świecie polityki
Kariera polityczna Ryszarda Petru to m.in. założenie Fundacji Nowoczesna RP i późniejsze zarejestrowanie komórki jako partia polityczna: Nowoczesna Ryszarda Petru.
Później Petru:
- uzyskał mandat poselski startując jako lider listy warszawskiej,
- Nowoczesna RP uzyskała 7,6 proc. w wyborach i wprowadziła do Sejmu 28 posłów.
27 listopada 2017 roku Ryszard Petru musiał pożegnać się z fotelem szefa partii. Jego miejsce zajęła Katarzyna Lubnauer - w wyborach na szefa partii uzyskała 149 głosów, a Petru 140.
Późniejsze losy polityczne Petru to działalność w ramach "Planu Petru", jako alternatywy dla "Planu Morawieckiego" oraz powołanie do życia partii Teraz!.
