od 16 lat
PKO Ekstraklasa. To był mecz do jednej bramki. Jagiellonia Białystok jako nowy lider tabeli nie dała żadnych szans Zagłębiu Lubin, wygrywając z nim 3:0. Zobaczcie obszerny skrót najciekawszych akcji w tym gola Bartłomieja Wdowika bezpośredniego z rzutu rożnego.

Bramki z meczu Jagiellonia Białystok - Zagłębie Lubin

Jagiellonia to jedyna drużyna w stawce z kompletem domowych zwycięstw. Wygrała sześć na sześć meczów. Wbiła w nich osiemnaście bramek, a więc w piątek po prostu wyrobiła normę trzech.

Widowisko na wagę fotelu lidera śledziło z trybun nieco ponad 8 tys. widzów. Jednym z nich był selekcjoner reprezentacji Polski, Michał Probierz. Na jego oczach asystę i bramkę prosto z rzutu rożnego zdobył Bartłomiej Wdowik, którego awaryjnie dowołał na ostatnie zgrupowanie.

Mecz prędko ułożył się po myśli Jagiellonii. Choć sędzia Bartosz Frankowski odwołał decyzję o karnym z 3 minuty to potem po dośrodkowaniu z kornera prowadzenie i tak dał Mateusz Skrzypczak.

Na przerwę Jagiellonia zeszła z dwubramkowym prowadzeniem. Po analizie VAR arbiter tym razem już dopatrzył się faulu na Jarosławie Kubickim i jedenastkę mógł wykorzystać Afimico Pululu. Następca Marka Guala w ataku strzelił w ten sposób szóstego gola w sezonie.

W drugiej połowie Jagiellonia dobiła Zagłębie uderzeniem Bartłomieja Wdowika bezpośrednio z rożnego. Oprócz tej efektownej bramki ten boczny obrońca ma jeszcze trzy z wolnego i jedną po karnym. Jego drużyna przewodzi tabeli i czeka na odpowiedź Śląska Wrocław w hitowym meczu z Legią Warszawa (sobota, 17:30).

W następnej kolejce Jagiellonia wybiera się do Lecha Poznań.

PKO EKSTRAKLASA w GOL24

Budowę zespołu trzeba zacząć od... porządnego szkoleniowca. Jesteśmy w połowie rundy jesiennej, więc sprawdźmy, którzy trenerzy są do wzięcia. W kilku klubach z pewnością mogą pojawić się zmiany, więc warto sprawdzić który trener może liczyć na angaż. Oto lista!Oto lista trenerów, którzy są bez kontraktów! Sprawdź kolejnych szkoleniowców, klikając w prawo!

Trenerzy bez kontraktów. Oni są do wzięcia. Marek Papszun, C...