Skrót meczu ŁKS - Widzew 0:2. Deklasacja w Derbach Łodzi [WIDEO]

OPRAC.:
PKO Ekstraklasa. Widzew lepszy także w rewanżu. W drugich derbach Łodzi w tym sezonie ograł ŁKS na jego stadionie, zwyciężając 2:0. Po golu strzelili Jordi Sanchez i Fabio Nunes. Oto skrót najciekawszych akcji meczu.

Bramki z meczu ŁKS - Widzew. W derbach Łodzi strzelali tylko goście

Więcej zaczęło dziać się w drugiej połowie, w której od początku lepsze wrażenie sprawiali piłkarze Daniela Myśliwca. Najpierw w 50. minucie po strzale zza pola karnego Hiszpan Fran Alvarez trafił w słupek. Cztery minuty później pomocnik gości zacentrował piłkę w pole karne ŁKS, gdzie walkę o górną piłkę wygrał jego rodak Hiszpan Jordi Sanchez i precyzyjnym uderzeniem głową dał Widzewowi prowadzenie.

Strata gola nie obudziła gospodarzy, którzy nie ruszyli do obrabiania strat. Bliżej podwyższenia prowadzenia był Widzew, który próbował zaskoczyć Bobka strzałami z dalszej odległości. Bramkarz ŁKS obronił uderzenie Hiszpana Juana Ibizy w 65. minucie, a kolejna próba Alvareza przeleciała nad poprzeczką.

Właściwie jedyną odpowiedzią piłkarzy Stokowca było uderzenie głową po rzucie rożnym Holendra Kaya Tejana, z którym bez większych problemów poradził sobie Gikiewicz.

Derby Łodzi dwukrotnie przerwane z powodu zadymienia stadionu ŁKS

W ostatnim kwadransie znów bardziej dojrzałym zespołem był Widzew. Prowadzenie ekipy z al. Piłsudskiego próbowali podwyższyć Bartłomiej Pawłowski i Antoni Klimek, ale dobrze interweniował Bobek. W końcu, w drugiej minucie doliczonego czasu gry, bramkarza gospodarzy pokonał Portugalczyk Fabio Nunes, który ustalił wynik 70. derbów Łodzi.

ŁKS i Widzew rywalizują z sobą od 1948 r., ale wówczas rozegrano tylko jeden dwumecz. Tak naprawdę historia derbów Łodzi zaczęła się w 1975 r. i wiele rozegranych od tamtej pory spotkań obu łódzkich klubów zapisało się w dziejach polskiego futbolu. Widzew odniósł w niedzielę 30. zwycięstwo. ŁKS wygrał 13 razy. 27 derbowych konfrontacji zakończyło się remisem. PAP, Bartłomiej Pawlak