Posterunek policji wraz z zapleczem sanitarnym oraz trzema sporymi celami znajduje się pod trybuną wschodnią Stadionu Śląskiego niedaleko bramy nr 9.
Na miejscu jest też sala przesłuchań z lustrem weneckim, policyjna dyżurka oraz pokój, w którym w razie potrzeby można szybko osądzić chuliganów wywołujących burdy na stadionie. Zalecenia wyposażania dużych obiektów piłkarskich w takie “udogodnienia” wprowadzono w Polsce przed Euro 2012.
– Na Stadionie znajdują się dwie cele męskie i jedna damska. Mają one powierzchnię 9 i 13 metrów kwadratowych – poinformował Adam Pawlicki, główny specjalista ds. public relations Stadionu Śląskiego.
Cele wyposażone są dość ascetycznie. W środku znajduje się drewniana ławka, na której można siedzieć lub leżeć. Za niewielkim murkiem mieści się kącik sanitarny z toaletą i umywalką. Wszystkie ściany są wykafelkowane szarymi kafelkami.
W stadionowym areszcie na razie wszystko jeszcze lśni nowością, bo cele na Stadionie Śląskim nie były dotąd ani razu używane. Choć na oddanym jesienią po długiej modernizacji obiekcie zorganizowano już kilka imprez, które zgromadziły w sumie około 150 tysięcy widzów, to przebiegały one zawsze bardzo spokojnie.
Największe stadionowe zadymy w Polsce w ostatnich latach [GALERIA]
Miejmy nadzieję, że cele jak najdłużej pozostaną puste, a stadionowi chuligani omijać będą ten obiekt z daleka. Na razie stadionowy areszt cieszy się ogromnym zainteresowaniem wycieczek zwiedzających Śląski.
W marcu w Chorzowie ma zostać rozegrany mecz piłkarskiej reprezentacji Polski, najprawdopodobniej z Koreą Południową, i wówczas trybuny po raz pierwszy od ponownego oddania Śląskiego do użytku, mogą wypełnić się kompletem 54378 widzów.
POLECAMY PAŃSTWA UWADZE: