Pierwszy klient pojawił się w hotelu wcześnie rano. Niecierpliwie czekał na pokój już od 8:00, w dzień otwarcia. Co zobaczył? Wymalowaną na biało elewacja z odnowionym detalem, schludną i skromna. Ale już od wejścia do recepcji wystrój onieśmiela i sprawia, że spoglądamy czy aby na pewno mamy czyste buty i wyprasowaną odzież. W hotelu wszystko błyszczy!
Projekt renowacji wnętrz zakładał wykończenie jak i wystrój w kolorach najbardziej zbliżonych do tych, jakie ujawniły poprzedzające prace badania historyczne. Znaleziono wyraźne ślady złoceń, zdobień i barw, które później odtworzono w całym budynku.
Designerskie meble, wykonane na zamówienie, żyrandole czy lampy w kształcie papug umiejscowione w drink barze połączono z zabytkowymi zdobieniami, oryginalną odnowioną cegłą i złoceniami. Inkrustacje wykonano w wielu miejscach w budynku, a wykorzystany do budowy windy złotawy metal, dopełnia charakteru pałacu. Błyszczące tworzywo wykorzystano również do wykończenia detali jak numery pokoi czy strzałki informacyjne. nie brakuje szlachetnych materiałów jak marmur. Niektóre ze ścian, na wzór naturalnego kamienia zostały odmalowane ręcznie.
W budynku prócz pokoi hotelowych znajdują się strefy SPA i fitness z siłownią i sauną, sale konferencyjne, restauracja, osobny drink bar i kilka stref relaksu w korytarzach.
Zniszczony budynek wystawiono na sprzedaż
Hotel Altus Palace, zarządzany przez Grupę Dobry Hotel, usytuowany jest w XIX-wiecznym budynku, należącym niegdyś do bogatego bankiera, Ignatzego Leipzigera. Pałac zaprojektował architekt Carl Schmidt, który jest również autorem zabudowy na Wzgórzu Partyzantów oraz Opery. Właściciel budynku w późniejszych latach sprzedał go miastu wskutek czego przed II wojną światową pałac pełnił rolę siedziby banku, giełdy zbożowej i instytucji miejskich, natomiast po wojnie ulokowano w nim biura i mieszkania. Po wojnie zniszczony budynek został wystawiony na sprzedaż.
Pałac miał kilku właścicieli. W 2016 roku kupiła go firma Torus, która przywróciła mu dawną świetność i dała drugie życie. Historyczne, niezwykle zniszczone wnętrza obiektu zostały ze smakiem odrestaurowane z jednoczesnym zachowaniem oryginalnych, zabytkowych elementów. Budynek został również wzbogacony o nowoczesne aranżacje, które nadają mu wyjątkowy, niepowtarzalny klimatu.
Luksusowy hotel w pałacu
- Zabytkowy Pałac Leipzigera, w którym mieści się Altus Palace, wręcz prosił się o wykorzystanie drzemiącego w nim potencjału. Bogato zdobione wnętrza budynku oraz zachowane do dziś marmurowe elementy idealnie wpisują się w naszą wizję stworzenia w Pałacu luksusowego, pięciogwiazdkowego Hotelu Altus Palace. Jesteśmy przekonani, że gruntowana rewitalizacja obiektu i wzbogacenie go o dodatkowe udogodnienia, takie jak chociażby sala konferencyjna, restauracja czy strefa SPA, sprawią, że będzie on często odwiedzanym miejscem przez naszych gości – mówi Leszek Mięczkowski, Prezes Zarządu i właściciel Grupy Dobry Hotel.
- Oto najbardziej oblegane stacje kolejowe Dolnego Śląska. Najnowsze dane!
- Zabytkowe auta tonęły w deszczu we Wrocławiu. Fanów jednak nie zabrakło [ZDJĘCIA]
- Najbogatsze i najbiedniejsze gminy Dolnego Śląska. Najnowsze dane!
- Ratownicy wyłowili z Odry "martwą kobietę". Po kilkudziesięciu minutach... ożyła!
