Michał Czajka
Sanoczanie w weekend przegrali dwa kolejne mecze: z GKS-em Katowice (u siebie) i wyjazdowe z GKS-em Tychy Tomasz Sowa
W Tychach drużyna z Sanoka walczyła, ale wszystko zawaliło się w decydującej tercji, którą zdecydowanie wygrali gospodarze.

GKS w tym sezonie prezentuje się naprawdę nieźle, a STS chciał wreszcie przełamać złą passę. Zaczęło się nieszczególnie, bo miejscowi już w I tercji otworzyli wynik, ale sanoczanie nieźle się bronili i GKS więcej już nie strzelił. W kolejnej odsłonie zespołowi z Podkarpacia udało się wyrównać, ale cieszyli się z takiego stanu tylko 10 minut, bo potem na prowadzenie wrócili tyszanie. W III tercji gospodarze nie pozostawili sanoczanom już żadnych złudzeń w całym spotkaniu wygrali bardzo pewnie.

GKS Tychy - Marma Ciarko STS Sanok 5:1

Tercje: 1:0, 1:1, 3:0.

Bramki: 1:0 Rac 14-w przewadze (asysty: Pociecha, Mroczkowski), 1:1 Huhdanpaa 22 (Ceder, MacEachern), 2:1 Kaskinen 32 (Bukowski, Jaśkiewicz), 3:1 Jaromersky 50 (Łyszczarczyk, Jeziorski), 4:1 Bukowski 56-w przewadze (Mroczkowski, Rac), 5:1 Łyszczarczyk 56-w przewadze (Padakin, Pociecha).

GKS: Fucik - Jaśkiewicz, Kaskinen, Jeziorski, Komorski, Łyszczarczyk - Jaromersky, Nilsson, Mroczkowski, Rac, Bukowski - Pociecha, Ciura, Gościński, Padakin, Korenczuk - Bryk, Ubowski, Krzyżek, Kucharski, Marzec. Trener Pekka Tirkkonen.

STS: Świderski - Binner, Lindberg, Filipek, S. Tamminen, Dobosz - MacEachern, Florczak, Viitanen, Ceder, Huhdanpaa - Burzik, Musioł, Bukowski, Kivinen, Karnas - Dulęba, Sienkiewicz, Gnida, Miccoli, Fus. Trener Elmo Aittola.

Minuty karne: 8-31. Strzały: 28-11.

POZOSTAŁE WYNIKI: Podhale Nowy Targ - Zagłębie Sosnowiec 5:3; GKS Katowice - KH Energa Toruń 3:2; Re-Plast Unia Oświęcim - JKH GKS Jastrzębie 1:2.