Asysta nabożeństwa oraz procesja są tu jednymi z barwniejszych w okolicy, głównie dlatego, że królują nadwarciańskie stroje regionalne. Ubierają je między innymi mieszkanki Podłężyc, Woźnik, Rudy, Męki. Obecne były także poczty sztandarowe okolicznych jednostek OSP oraz duchowieństwo z okolicznych parafii na czele z ks. prałatem Grzegorzem Drzewieckim, kustoszem Sanktuarium Matki Bożej Księżnej Sieradzkiej i byłym proboszczem Męki.
Parafia w Męce jest jedną z najstarszych nie tylko w naszym regionie, ale w Polsce. Została erygowana już w drugiej połowie XIII wieku. Do 1318 roku należała do archidiecezji gnieźnieńskiej, z kolei w latach 1260 - 1358 była pod zarządem Kanoników Regularnych Lateran. W roku 1548 lub 1571 wcielona została do mensy mansjonarzy kolegiaty sieradzkiej.
Obecny kościół wzniesiony został z fundacji pochodzącej z parafii w Męce biskupa krakowskiego Andrzeja Trzebnickiego. Miało to miejsce przed 1679 rokiem. W roku 1870 odnowiony staraniem proboszcza Jana Moczyńskiego. W latach 1949 - 1951 rozbudowany za kadencji ówczesnego proboszcza ks. Stanisława Szatko, który pochodził z Firlejowa koło Lwowa. Z kolei w latach 1999 - 2003 świątynia przeszła remont generalny. Proboszczem był wówczas ks. Grzegorz Drzewiecki, który jest obecnie prałatem i kustoszem Sanktuarium Matki Bożej Księżnej Sieradzkiej w Charłupi Małej. Obecny proboszcz jest tu od roku 2006.
