Jak zostać światowym numerem jeden? Nie obędzie się bez wrodzonego talentu, ale i ciężka praca jest konieczna, by utrzymać formę. Właśnie dzięki takiemu połączeniu Toyota Corolla cieszy się tytułem najpopularniejszego samochodu wszech czasów. Bogate dziedzictwo, legendarna niezawodność i ugruntowana renoma to fundament do budowania sukcesu. Praca inżynierów, regularne liftingi i modernizacje, a także obecność najnowszych technologii sprawiają, że Corolla jak żaden inny samochód odpowiada na potrzeby kierowców na całym świecie. Czym przekonuje zwinny, ekonomiczny model? Oto kluczowe cechy królowej segmentu kompaktowego.
Nowa Toyota Corolla - auto i do miasta i na trasę
Sportowe lub terenowe samochody o wąskiej specjalizacji potrafią fascynować, budzić pożądanie i stają się obiektem westchnień. A samochody uniwersalne, opracowane z myślą o codziennej jeździe, takie które sprawdzają się w każdym scenariuszu i przypadną do gustu kierowcom o różnych wymaganiach? Nie znajdziemy ich na plakatach nad dziecięcymi łóżkami, ale w praktyce to właśnie one kupowane są najczęściej i to właśnie one muszą być dopracowane w najdrobniejszych szczegółach. Właśnie taka jest Toyota Corolla.
Kompaktowy model doskonale radzi sobie tak na krótkich, miejskich odcinkach, jak i w czasie długich podróży autostradami. W ciasnych uliczkach pomaga zwrotność, oszczędna hybryda pod maską i komfortowe zawieszenie, które wybiera nierówności z gracją auta o klasę większego. W trasie łatwo docenić bogate wyposażenie, mnogość systemów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i wygodę pokonywania kilometrów i ponownie - hybrydę. Wbrew przekonaniom niektórych kierowców, taki układ napędowy jest oszczędny nie tylko w miejskich warunkach.
Wybór Corolli ma dziś dodatkowy, ekologiczny wymiar. Zmniejszenie poziomu hałasu i emisji to ulga dla mieszkańców miast i korzyść dla zdrowia wszystkich. Toyota Corolla 2024 Hybrid stanowi również celną ripostę na coraz częściej pojawiające się w miastach strefy czystego transportu.

Zwinna Toyota Corolla - idealnie dopasowana do miejskich warunków
Toyota Corolla ma cechy, dzięki którym chętnie wybierają ją kierowcy poruszający się głównie po mieście. Legendarny model Toyoty wpisał się na stałe w krajobraz wielu miast i to na całym świecie. Co sprawia, że kompaktowy model spotykany jest w Los Angeles, Nowym Jorku, Bangkoku, Berlinie, Warszawie czy Rzymie?
Przede wszystkim - zwinność. Nie chodzi jedynie o niewielki promień skrętu, choć i ten nie pozostawia wiele do życzenia. Zwrotna Corolla jest zwinna również dzięki dynamicznym silnikom, błyskawicznie reagującej automatycznej skrzyni biegów, a także kompaktowym wymiarom. Opracowany na platformie TNGA model występuje w wariantach Toyota Corolla Hatchback, Toyota Corolla Kombi i Toyota Corolla Sedan. Najmniejszy hatchback w mieście sprawdza się najlepiej.
Niezależnie od wersji nadwozia, starannie opracowany układ jezdny łączy komfort z doskonałym prowadzeniem. Zawieszenie Corolli zestrojono w taki sposób, by niestraszne były zarówno brukowane uliczki, jak i ciasne zakręty. Samochód pewnie trzyma się asfaltu i już od pierwszych kilometrów czuć lekkość, z jaką daje się prowadzić. W nowym modelu nad bezpieczeństwem jazdy czuwa solidna garść systemów wsparcia kierowcy. W miejskich warunkach jazdy są one szczególnie przydatne - w końcu w korku czy na światłach łatwo się zagapić a chwila nieuwagi może skutkować kolizją. Toyota Corolla już w standardzie pomaga unikać takich zdarzeń i samodzielnie zahamuje przed przeszkodą, jeśli zajdzie taka potrzeba. Bezcennym dodatkiem jest również system automatycznego parkowania, który zdejmuje z kierowcy przykry obowiązek. Jeśli parkowanie nie plasuje się w „top 5” naszych ulubionych czynności, możemy śmiało powierzyć je Corolli.
Dowiedz się więcej >>>https://www.toyota.pl/nowe-samochody/nowa-corolla-sedan
Nowa Corolla to oszczędność paliwa i ekologiczne rozwiązania
Oszczędność pozostaje jednym z kluczowych walorów, które przekonują klientów do zakupu Corolli. Nic dziwnego - hybrydowy układ napędowy Toyoty to klasa sama dla siebie. Pod maską kompaktowej Toyoty pracuje obecnie hybryda 5. generacji, a to oznacza jeszcze lepsze wrażenia z jazdy i jeszcze większe oszczędności. System został zoptymalizowany do tego stopnia, że w miejskich warunkach jazda w bezemisyjnym trybie elektrycznym możliwa jest nawet przez ponad 3/4 czasu.
Toyota Corolla 2024 Hybrid dostępna jest w wersjach 1.8 Hybrid i 2.0 Hybrid Dynamic Force. Podstawowa odmiana hybrydowa ma pod maską dobrze znany silnik z wtryskiem wielopunktowym. Benzynowa, wolnossąca konstrukcja w połączeniu z elektrycznym motorem generuje systemową moc 140 KM. Mocniejszy układ z 2-litrową, benzynową jednostką zapewnia 196 KM i jeszcze lepsze osiągi. O jakich parametrach mówimy? Za przykład weźmy Toyotę Corollę Hatchback. Auto napędzane bazową hybrydą 1.8 przyspiesza od 0 do 100 km/h w 9,1 s i zużywa średnio od 4,4 l/100 km. Mocniejszy wariant rozpędza auto do setki w zaledwie 7,4 s, a średnie zużycie paliwa pozostaje na identycznym poziomie. Doskonale zoptymalizowane i zmodernizowane hybrydy czynią cuda i łączą osiągi z ekonomią w niepowtarzalnym stylu.
Za obniżeniem średniego spalania oraz poziomu emisji stoi wiele inżynierskich rozwiązań. Zminiaturyzowane, lżejsze komponenty, przeprojektowane układy smarowania wykorzystujące olej o niższej lepkości, mocniejsze silniki benzynowe i sprawniejsze akumulatory. Najnowsze osiągnięcia pojawił się jednak nie tylko w zakresie sprzętu, ale i oprogramowania. Toyota Corolla do obniżenia zużycia paliwa potrafi wykorzystać tryb jazdy ECO, który dostosowuje działanie m.in. klimatyzacji. Wskazówki dotyczące oszczędnej jazdy pojawiają się również w aplikacji MyToyota i podpowiadają kierowcy, jak zmienić styl prowadzenia, by wygenerować jeszcze większe oszczędności. Wszystko to ma kluczowe znaczenie w dobie globalnego obniżania emisji, ale nie pozostaje bez znaczenia również dla naszego portfela.

Komfort jazdy w nowej Toyocie Corolli
Znacznie słowa „komfort” wydaje się być szersze niż kiedyś. W kontekście samochodów, odnosi się nie tylko do pracy zawieszenia i zachowania na nierównościach. Komfortowe auto to takie, w którym kilometry pokonuje się z przyjemnością, w dobrej atmosferze i w towarzystwie nowoczesnych technologii. Zacznijmy jednak od tego, jakimi wymiarami wyróżnia się wnętrze.
Toyota Corolla 2024 w każdej wersji nadwozia proponuje wnętrze wygodne dla kierowcy i pasażerów. Opracowana z myślą o praktyczności kabina bez trudu mieści wysokich podróżujących, a liczne schowki i uchwyty na kubki pomagają odłożyć wszystko na swoje miejsce. W pierwszym rzędzie siedzeń możemy skorzystać z bezprzewodowej ładowarki do smartfona. Pasażerowie z tyłu mają z kolei do dyspozycji nawiewy klimatyzacji i gniazda do ładowania urządzeń mobilnych.
Toyota zadbała również o to, by połączenie ze smartfonem było tak proste, jak to możliwe. Znak czasów - gdy tylko wsiądziemy do auta, połączenie Apple CarPlay lub Android Auto zostanie nawiązane automatycznie i bezprzewodowo. Wszystko dzięki nowemu systemowi multimedialnemu. Cyfrowa rewolucja na pokładzie Corolli sprawiła, że do dyspozycji mamy zarówno cyfrowe zegary (Digital Cockpit z ekranem o przekątnej 12,3 cala) jak i system Toyota Smart Connect z wyświetlaczem dotykowym HD. Wśród nowinek warto podkreślić również systemy monitorowania martwego pola, asystenta pasa ruchu, system monitorujący zmęczenie kierowcy, układ ostrzegania o ruchu poprzecznym z tyłu samochodu czy system pomagający uniknąć przypadkowego najechania na poprzedzający pojazd. Wszystko to pracuje na nasz komfort - również mentalny i również wtedy, gdy po 10 godzinach jazdy nie czujemy się już tak rześko jak na początku drogi.
Przestrzeń bagażowa Toyoty Corolli różni się w zależności od wybranego wariantu. Toyota Corolla Hatchback oddaje do dyspozycji 361-litrowy bagażnik, za to Toyota Corolla Sedan i Toyota Corolla Kombi oferują odpowiednio 471 l i 596 l. Ilość miejsca na tylnej kanapie w każdym wariancie pozwoli wygodnie usadowić się również wyższym pasażerom.
Toyota Corolla - design w miejskim stylu
Czy nowoczesna, oszczędna hybryda pod maską i zasłużona renoma niezawodnego auta wystarczyłyby do rynkowego sukcesu, gdyby Corolla nie wyróżniała się również stylem? Prawdopodobnie… tak. Ale nie zmienia to faktu, że kompaktowa Toyota zadaje szyku i została pieczołowicie wykończona, szczególnie w wersji GR SPORT.
Nowoczesne linie nadwozia Corolli dwunastej generacji znane są już od kilku lat. Sylwetka Corolli doskonale znosi tę próbę czasu - niedawna modernizacja zmieniła tylko detale, bo żadna stylistyczna rewolucja nie była tu potrzebna. W kompaktowym nadwoziu, designerom udało się zamknąć zarówno elegancję (szczególnie w wersji sedan), nieco sportu (wystarczy spojrzeć jak zadziornie wygląda Corolla GR SPORT w wersji hatchback) a także klasyczne linie solidnego, dojrzałego auta dla rodziny (za to odpowiedzialna jest odmiana TS Kombi). Aerodynamiczna bryła poprawia nie tylko wygląd, ale i polepsza osiągi. Niski współczynnik oporu powietrza pozwala zmniejszyć zawirowania i dodatkowo obniża średnie zużycie paliwa. W wielkim stylu zaprojektowano również wnętrze. Starannie dobrane materiały wykończeniowe, przemyślane linie deski rozdzielczej i nadal wygodna, ergonomiczna obsługa za pomocą przycisków i pokręteł. Corolla jak mało który samochód łączy walory estetyczne z wygodą.
Toyota Corolla umiejętnie gra detalami - nowy przedni grill jest widoczny z daleka i choć zmienił się jedynie subtelnie, odświeża wygląd przedniej części nadwozia. Nowe felgi i barwy lakierów powiększają możliwości personalizacji i sprawiają, że trudno o drugą taką samą Corollę. Wreszcie - nowe światła. Zarówno reflektory jak i tylne lampy są LED-owe i zyskały nowy wzór. Dbałość o szczegóły wchodzi na wyższy poziom, a Corolla sprawdza się nie tylko podczas jazdy, ale i doskonale prezentuje się wtedy, gdy ją zaparkujemy. Dobrze jest mieć miejskie auto, za którym aż chce się obejrzeć.