Ursus sprzedał fabrykę. Transakcja opiewa na ponad 6 mln zł

Piotr Nowak
archiwum Polska Press
Ponad 6 mln zł ma zapłacić spółka Trioliet Polska za zakup zakładu Ursusa w Opalenicy w województwie wielkopolskim. Kwota ma zostać przeznaczona na spłatę wierzycieli. Producent ciągników i maszyn rolniczych nadal dysponuje fabrykami w Lublinie i Dobrym Mieście, gdzie w styczniu przeprowadziła się siedziba spółki.

Umowę sprzedaży przedsiębiorstwa w Opalenicy wraz ze znajdującymi się na terenie fabryki podzespołami, materiałami, towarami i wyrobami podpisano 28 lutego. Stronami transakcji są spółki Trioliet Polska i Ursus.

Większość płatności ma zostać dokonana do 3 marca. Reszta w późniejszym terminie. Transakcja została zrealizowana w ramach realizowanego planu restrukturyzacyjnego.

„Zgodnie z umową, część środków zostanie zapłacona przez kupującego bezpośrednio na rachunki bankowe wierzycieli rzeczowych emitenta”

– informuje Ursus w komunikacie z 28 lutego.

Właścicielem Trioliet Polska jest spółką zależną holenderskiego przedsiębiorstwa Trioliet B.V. Wieloletni partner Ursusa jest producentem maszyn i systemów karmienia dla hodowców bydła mlecznego i wołowego. Hodowcom oferuje m.in. urządzenia do cięcia kiszonki, mieszalniki pasz i w pełni automatyczne systemy karmienia bydła.

Wcześniej, bo 19 lutego, Sąd Rejonowy w Olsztynie wydał postanowienie o otwarciu przyspieszonego postępowania układowego wobec Ursusa. Wyznaczył sędziego komisarza oraz nadzorcę sądowego. O rozpoczęcie procedury Ursus zabiegał od miesięcy, jeszcze przed lubelskim sądem.

„Aktualnie zarząd emitenta koncentruje się na tym, aby wspólnie z nadzorcą sądowym wyznaczonym do przeprowadzenia restrukturyzacji dopracować wszelkie szczegóły rozwiązań dla wierzycieli”

– czytamy w komunikacie giełdowym Ursusa.

Zarząd firmy zamierza połączyć Ursus i Ursus Bus w jeden podmiot, który będzie zajmował się produkcją i sprzedażą ciągników rolniczych oraz produkcją i sprzedażą miejskich autobusów zero i niskoemisyjnych. Zgodę na połączenie wyraziła już walne zgromadzenie akcjonariuszy.

W planach jest także sprzedaż części majątku, spłata zadłużenia i „dostosowanie struktury zatrudnienia do zmian zachodzących w spółce”. W komunikacie czytamy również, że „żadne kroki związane z procesem ogłaszania upadłości nie są w tej chwili rozważane”.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ostatnia droga Franciszka. Papież spoczął w ukochanej bazylice

Komentarze 6

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
5 marca, 01:35, Gość:

Sprzedali trupa??? Kto dał się nabrać na takie draństwo.

sprzedany został jeden oddział .. URSUS nadal funkcjonuje...

G
Gość
5 marca, 10:13, Icek:

Marka Ursus zbyt szybko zaczęła opanowywać rynki światowe. Stała się niewygodnym konkurentem drogich zachodnich marek. Sprzedana za bezcen. Mogła przynosić miliardowe dochody do skarbu państwa.

co ty pleciesz???

G
Gość

To z tych zmian cieszy się Kubicki. Bo od jak to tu piszą ludzie trupa nic nie wyciągnie a tak ktoś będzie serwisował autobusy Ursus które kupił.

I
Icek

Marka Ursus zbyt szybko zaczęła opanowywać rynki światowe. Stała się niewygodnym konkurentem drogich zachodnich marek. Sprzedana za bezcen. Mogła przynosić miliardowe dochody do skarbu państwa.

t
tradycja
5 marca, 01:35, Gość:

Sprzedali trupa??? Kto dał się nabrać na takie draństwo.

Trup to on może był - ale w wersji dla polaka. Tradycyjnie, kiedy już sprzedawczyki opchną za grosze do niemca, anglosasa, holendera, czy innego żyda... to wtedy im prawie od razu przynosi zysk i sukces.

G
Gość

Sprzedali trupa??? Kto dał się nabrać na takie draństwo.

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na i.pl Portal i.pl