Czy Solidarna Polska poprze sędziów pokoju?
– Solidarna Polska nie zmienia zdania w sprawie tej ustawy, bo jest ona o sędziach pokoju tylko z nazwy. Jest to dziwne, hybrydowe rozwiązanie, połączenie dawnych sądów grodzkich i jeszcze starszych kolegiów ds. wykroczeń. To nie jest remedium na te problemy, które doskonale widzimy w wymiarze sprawiedliwości – zadeklarował wiceminister sprawiedliwości Romanowski w programie „iPolitycznie”.
Jak dodał, Solidarna Polska proponuje „lepsze rozwiązania”
– Chodzi między innymi o spłaszczenie struktury sądownictwa powszechnego. Zresztą my też jako Solidarna Polska zaproponowaliśmy wprowadzenie sędziów pokoju, ale takich z prawdziwego zdarzenia. Tamten projekt jest dla mnie nieracjonalny – dodał.
Była Solidarna Polska, będzie Suwerenna Polska
W środę wieczorem rzecznik Solidarnej Polski Jacek Ozdoba potwierdził, że wkrótce dojdzie do zmiany nazwy ugrupowania. Będzie się ono nazywać Suwerenna Polska. Gość „iPolitycznie” został spytany o to, skąd taka nazwa.
– O tym będziemy dyskutować i pokazywać to na konwencji 3 maja, nie chciałbym na razie mówić o tym zbyt wiele – powiedział polityk.
Jak dodał, będzie to konwencja partyjna, programowa i „pokazująca nowe otwarcie naszego środowiska politycznego”.
– Bardzo mocno akcentujemy kwestie niepodległości i suwerenności Polski, w wymiarze gospodarczym, energetycznym, społecznym i politycznym – zaznaczył Romanowski.
Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Portal i.pl codziennie. Obserwuj i.pl!
Marcin Romanowski w iPolitycznie - zobacz całą rozmowę

rs