Wielkopolska Konwencja Wyborcza KW Koalicji Samorządowej OK Samorząd w Poznaniu

OPRAC.:
Weronika Błaszczyk
Weronika Błaszczyk
Czajka podkreślił, że niezależni samorządowcy są gotowi na to, żeby w tych wyborach osiągnąć sukces.Więcej zdjęć --->
Czajka podkreślił, że niezależni samorządowcy są gotowi na to, żeby w tych wyborach osiągnąć sukces.Więcej zdjęć --->Adam Jastrzębowski
Pod hasłem "Daleko od polityki, blisko mieszkańców" startuje kampania samorządowców skupionych w Koalicji Samorządowej OK Samorząd. W sobotę, podczas wielkopolskiej konwencji, zaprezentowano kandydatów do sejmiku wojewódzkiego i do rad powiatów w Wielkopolsce.

- Jesteśmy tu wszyscy po to, żeby udowodnić, że nie tylko partie polityczne mogą mieć silne drużyny, ale również niezależne komitety, jakim jest komitet Koalicji Samorządowej OK Samorząd

– podkreślił w sobotę podczas Wielkopolskiej Konwencji Wyborczej KW Koalicji Samorządowej OK Samorząd Tadeusz Czajka, wójt Tarnowa Podgórnego, przewodniczący Zarządu Krajowego Koalicji Samorządowej OK Samorząd.

Jak wskazał, "zrodziliśmy się z myślą o budowaniu i wzmacnianiu idei samorządności. Pracujemy wspólnie od wielu lat, ale te wybory są dla nas szczególnym sprawdzianem".

- Wystawiamy swoje drużyny w całej Polsce, w każdym województwie, ale Wielkopolska to jest serce samorządności. Tutaj ta niezależność wykuwana była od wieków. To tu ma swoje źródło praca organiczna. To tutaj ludzie sprzeciwiali się czy to wcześniej zaborcy, czy później nieprzyjaznym rządom – zaznaczył.

Czajka podkreślił, że niezależni samorządowcy są gotowi na to, żeby w tych wyborach osiągnąć sukces.

- Wiem, że nikomu z nas nie zabraknie determinacji, bo tak jak ktoś napisał – możliwe od niemożliwego różni się tym, że wynik leży w ludzkiej determinacji, zatem wystarczy, żeby dołożyć sił, wystarczy, żeby więcej zrobić niż zamierzamy – a ten sukces może być. Wierzę, że tak będzie - mówił.

- Polska samorządowa oczekuje również naszego wspólnego zaangażowania. W Polsce jest co robić dla każdego – i dla partii politycznych i dla niezależnych organizacji pozarządowych, dla stowarzyszeń, dla wszystkich – i dla nas też. Dlatego idziemy wszyscy do tych wyborów z gotowością do pracy, do pracy na rzecz naszych lokalnych wspólnot – dodał.

Czajka zaznaczył, że start w wyborach samorządowych to nie jest łatwe zadanie, ale, jak wskazał, wtedy jest satysfakcja, kiedy podejmuje się trudne wyzwania i osiąga zamierzone cele.

W sobotę, w trakcie Wielkopolskiej Konwencji Wyborczej KW Koalicji Samorządowej OK Samorząd, przedstawieni zostali kandydaci startujący w najbliższych wyborach samorządowych zarówno do sejmiku wojewódzkiego, jak i do rad powiatów w Wielkopolsce.

Na listach do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego znaleźli się m.in. Leszek Wojtasiak – lider listy z okręgu obejmującego miasto Poznań; związany wcześniej z PO, wielkopolski samorządowiec, w latach 2006-2013 wicemarszałek województwa wielkopolskiego. Z tej samej listy wystartuje też m.in. Maciej Wituski; radny sejmiku województwa wielkopolskiego w latach 2007-2018.

Do sejmiku z list komitetu startować będą także m.in. Paweł Przepióra; samorządowiec, dr nauk ekonomicznych, obecny wójt Gminy Dopiewo (okręg nr 3), Adam Pulit; burmistrz Złotowa (okręg nr 2), Karolina Włodarska-Wojtecka; skarbnik Gminy Margonin (okręg nr 2), Adam Mytych, pierwszy zastępca prezydenta Leszna (okręg nr 6).

Wśród kandydatów znaleźli się nie tylko doświadczeni samorządowcy, ale także młodzi ludzie, przedsiębiorcy, ekonomiści, prawnicy, nauczyciele, osoby zaangażowane w budowanie lokalnej społeczności, strażacy OSP, osoby związane z ratownictwem medycznym.

Wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 7 kwietnia. Druga tura wyborów bezpośrednich wójtów, burmistrzów, prezydentów miast - 21 kwietnia.

(PAP)

Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]

Choć najlepiej prezentują się w słoneczne dni, kiedy rozłożą swoje płatki, także zamknięte ranniki robią wrażenie. Szczególnie w takiej ilości, jaką udało nam się uchwycić na zdjęciach w okolicach opuszczonego pałacu Radojowie.Zobacz, jak pięknie jest w lutym na Kokoryczowym Wzgórzu -->

Pełno żółtych kwiatów na granicy Poznania! Kwitną tysiące ra...

Miejskie Historie - Trzcianka:

od 16 lat

Obserwuj nas także na Google News

Źródło:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na i.pl Portal i.pl