Wyniki wyborów samorządowych na prezydentów i burmistrzów. Miasta, w których odbędzie się II tura wyborów

Damian Kelman
Damian Kelman
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wybory samorządowe 2024 za nami, jednak nie we wszystkich miastach. Według oficjalnych danych PKW z różnych miast, w wielu ośrodkach konieczna będzie druga tura wyborów. Tam żaden z kandydatów nie zdobył większości głosów.

Wyniki wyborów samorządowych

7 kwietnia Polacy decydowali o losach swoich małych ojczyzn. Wybierano kandydatów do rad miast, powiatów, sejmików wojewódzkich, ale też prezydentów, burmistrzów i wójtów.

W niektórych miastach sprawa rozstrzygnęła się w I turze, gdzie kandydaci zdobywali powyżej 50 procent poparcia wśród osób, które zdecydowały się oddać swój głos.

W części miast walka była bardziej wyrównana. Żaden ze startujących kandydatów nie przekonał do siebie większości obywateli, w związku z czym konieczna będzie druga tura wyborów.

Kiedy II tura wyborów samorządowych?

Ponowne głosowanie, czyli druga tura wyborów samorządowych odbędzie się dwa tygodnie po I turze.

Oznacza to, że wyborcy ponownie pójdą do urn w niedzielę 21 kwietnia.

Oto część miast, w których konieczna będzie druga tura wyborów.

Gdzie odbędzie się druga tura wyborów samorządowych?

Bełchatów

Do drugiej tury wyborów w Bełchatowie weszli Patryk Marjan, który uzyskał 38,38 procent poparcia oraz Mariola Czechowska z 31,97 procent.

Będzin

W drugiej turze wyborów prezydenckich w Będzinie zmierzą się rządzący miastem od 2010 r. Łukasz Komoniewski (Nowa Lewica) i Konrad Dziuba (KO). Kandydaci dostali odpowiednio 43,73 proc. i 27,68 proc. głosów.

Bielsko-Biała

Jarosław Klimaszewski (KWW Jarosława Klimaszewskiego, popierany przez PO) i Konrad Łoś (KW Prawo i Sprawiedliwość) zmierzą się w II turze wyborów prezydenta Bielska-Białej – podała Państwowa Komisja Wyborcza po przeliczeniu 100 procent głosów w tym mieście.

W pierwszej turze Klimaszewski, ubiegający się o ponowny wybór, uzyskał 45,88 proc. poparcia (28 574 głosy). Konrada Łosia poparło 23,98 proc. głosujących (14 934 głosy).

Częstochowa

Krzysztof Matyjaszczyk (Lewica), który jest prezydentem Częstochowy od 2010 r., powalczy o kolejną kadencję w drugiej turze z kandydatką PiS Moniką Pohorecką – wynika z danych PKW ze wszystkich obwodów. Do drugiej tury nie dostał się m.in. kandydat KO Łukasz Banaś.

Elbląg

W drugiej turze wyborów prezydenta Elbląga (woj. warmińsko-mazurskie) zmierzą się Michał Missan (KO) i Andrzej Śliwka (PiS) - wynika z oficjalnych danych PKW. Dostali oni odpowiednio 44,36 proc. i 34,69 proc. głosów.

Gdynia

Do II tury wyborów prezydenta Gdyni przeszli Aleksandra Kosiorek (KWW Gdyński Dialog) z 34,43 proc. głosów i Tadeusz Szemiot (KKW KO) z 25,85 proc. Ubiegający się o reelekcję Wojciech Szczurek uzyskał 23,53 proc. - podała Państwowa Komisja Wyborcza po przeliczeniu 100 procent głosów w tym mieście.

Gliwice

Kandydatka KO Katarzyna Kuczyńska-Budka i Mariusz Śpiewok (bezpartyjny), obecny wiceprezydent Gliwic, zmierzą się w drugiej turze wyborów prezydenta miasta – wynika z danych PKW z gliwickich obwodów.

O urząd prezydenta Gliwic ubiegało się pięcioro kandydatów. Na Katarzynę Kuczyńską-Budkę (KO) w niedzielę głos oddało 23 689 mieszkańców, co dało jej 38,62 procent poparcia. Natomiast Mariusza Śpiewoka (KWW Koalicja dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza) poparło 27,82 procent głosujących (17 061 głosów).

Gorzów Wielkopolski

W drugiej turze wyborów na prezydenta Gorzowa Wielkopolskiego zmierzą się obecny prezydent Jacek Wójcicki, który startując z własnego komitetu zdobył 49,24 proc. głosów, i kandydat KO Piotr Wilczewski - 22,18 proc. głosów - podała PKW.

Inowrocław

Do II tury wyborów na prezydenta Inowrocławia (woj. kujawsko-pomorskie) przeszli pełniący funkcję prezydenta Wojciech Piniewski (KKW Koalicja Obywatelska) z 36,29 proc. głosów i Arkadiusz Fajok (KWW Arkadiusza Fajoka Łączy Nas Inowrocław) - z 22,43 głosów - podała w poniedziałek PKW.

Jastrzębie-Zdrój

W drugiej turze wyborów w Jastrzębiu-Zdroju (Śląskie) zmierzą się Michał Urgoł (PiS) i dotychczasowa prezydent Anna Hetman (Koalicja Anny Hetman). Dostali oni odpowiednio 43,65 proc. i 40,47 proc. głosów.

Jaworzno

W drugiej turze wyborów prezydenckich w Jaworznie zmierzą się Michał Kirker (KO) i rządzący miastem od 2002 r. Paweł Silbert (bezpartyjny). Kandydaci dostali odpowiednio 46,11 proc. i 44,45 proc. głosów.

Jelenia Góra

W II turze wyborów prezydenckich w Jeleniej Górze zmierzą dwaj kandydaci: urzędujący prezydent, kandydat KO Jerzy Łużniak, który otrzymał 43,19 proc. poparcia, i kandydat Koalicji dla Jeleniej Góry Hubert Papaj, który zdobył 21,20 proc. głosów.

Kielce

Do drugiej tury wyborów prezydenckich w Kielcach przeszli kandydatka KO Agata Wojda (33,63 proc.) i Marcin Stępniewski (25,05 proc.) - wynika z oficjalnych wyników podanych przez PKW.

Kobyłka

W drugiej turze wyborów w Kobyłce zmierzą się Edyta Zbieć i Konrad Kostrzewa. Kandydaci uzyskali odpowiednio 36,86 i 28,83 procent głosów.

Konin

Ubiegający się o reelekcję kandydat KO Piotr Korytkowski i kandydat PiS Robert Popkowski zmierzą się w II turze wyborów prezydenckich w Koninie (woj. wielkopolskie) – podała Państwowa Komisja Wyborcza po przeliczeniu 100 procent głosów.

Piotr Korytkowski uzyskał 8024 głosów, czyli 31,16 proc. Drugi wynik zanotował Robert Popkowski, zdobywając 6592 głosy, czyli 25,60 proc. Obaj powalczą o prezydenturę w II turze wyborów.

Koszalin

Tomasz Sobieraj (KKW Koalicja Obywatelska) i urzędujący prezydent miasta Piotr Jedliński, ubiegający się o ponowny wybór z własnego komitetu "Dumni z Koszalina" zmierzą się w II turze wyborów na prezydenta Koszalina – wynika z danych Państwowej Komisji Wyborczej.

44-letni Sobieraj, członek PO, który debiutuje w wyborach prezydenckich, zdobył 17 363 głosy, co stanowi 46,03 proc. głosów. 57-letniego Piotra Jedlińskiego, ubiegającego się o ponowny wybór i czwartą kadencję poparło 10 643 wyborców (28,22 proc.)

Kościerzyna

Do II tury wyborów na burmistrza Kościerzyny (Pomorskie) przeszli urzędujący burmistrz Michał Majewski (KWW Moje Miasto) z 37,95 proc. głosów i Dawid Jereczek (KWW Forum Dialogu Kościerzyna) z 45,43 proc. - podała Państwowa Komisja Wyborcza po przeliczeniu 100 procent głosów w tym mieście.

Kraków

Do II tury wyborów na urząd prezydenta Krakowa przeszli poseł KO Aleksander Miszalski z poparciem 37,21 proc. (110 556 głosów) oraz radny, przedsiębiorca, aktywista miejski Łukasz Gibała z poparciem 26,79 proc. (79 580 głosów) – wynika z danych Państwowej Komisji Wyborczej.

Kwidzyn

Do II tury wyborów na burmistrza Kwidzyna przeszli urzędujący burmistrz Andrzej Krzysztofiak (KWW Powiślańska Koalicja Obywateli) z 34,89 proc. głosów i Sebastian Kasztelan (KWW Kwidzyniacy) z 36,62 proc. - podała Państwowa Komisja Wyborcza po przeliczeniu 100 procent głosów w tym mieście.

Legnica

W drugie turze wyborów prezydenckich w Legnicy zmierzą się kandydat KO Maciej Kupaj (47,29 proc.) i kandydatka PiS Joanna Łokaj-Śliwińska (25,59 proc.). Tadeusz Krzakowski (15,26 proc.) po 22 latach urzędowania traci fotel prezydenta Legnicy.

Malbork

Do II tury wyborów na burmistrza Malborka przeszli urzędujący burmistrz Marek Charzewski (KWW Marka Charzewskiego) z 39,86 proc. głosów i Paweł Dziwosz (KWW Pawła Dziwosza) z 27,45 proc. - podała Państwowa Komisja Wyborcza po przeliczeniu 100 procent głosów w tym mieście.

Marki

W Markach o fotel prezydenta w II turze powalczą Jacek Orych i Tomasz Paciorek. Orych w I turze osiągnął poparcie 43,39 procent głosujących, a jego rywal 23,74 proc.

Mielec

Radosław Swół, startujący z KW Teraz Mielec z wynikiem 29,15 proc. oraz startujący z własnego komitetu Jacek Klimek, który uzyskał 22,47 proc., przeszli do drugiej tury wyborów - wynika z oficjalnych wyników podanych przez PKW.

Mysłowice

Dariusz Wójtowicz (własny komitet) który jest prezydentem Mysłowic (woj. śląskie) od 2018 r., powalczy o kolejną kadencję w drugiej turze z kandydatką KO Dorotą Konieczny-Simelą – podała PKW. Dostali oni odpowiednio 41,24 proc. i 34,78 proc. głosów.

Nowa Sól

W drugiej turze wyborów na prezydenta miasta w Nowej Soli (Lubuskie) zmierzą się radna sejmiku woj. lubuskiego Beata Kulczycka i obecny prezydenta Jacek Milewski. Kandydaci zdobyli odpowiednio 44,18 proc. głosów i 25,47 proc.

Olsztyn

W II turze wyborów na prezydenta Olsztyna zmierzą się kandydat Koalicji Obywatelskiej Robert Szewczyk, który uzyskał 32,81 proc. głosów i startujący z własnego komitetu Czesław Jerzy Małkowski, na którego zagłosowało 21,16 proc. wyborców - wynika z oficjalnych wyników podanych przez PKW.

Ostrołęka

Do II tury wyborów prezydenta Ostrołęki (Mazowieckie) przeszli ubiegający się o reelekcję Łukasz Kulik (KWW Ostrołęka dla Wszystkich) i Paweł Niewiadomski (KWW Nasza Ostrołęka 2024) - wynika z danych podanych w poniedziałek przez PKW.

Łukasz Kulik uzyskał poparcie 30,16 proc. wyborców (5860 głosów), a na Pawła Niewiadomskiego zagłosowało 29,25 proc. głosujących(5683 głosów).

Piła

Beata Dudzińska (KO) zmierzy się z Marcinem Porzuckiem (PiS) w drugiej turze wyborów na prezydenta Piły (Wielkopolskie). Z wyliczeń PKW wynika, że Beata Dudzińska zdobyła w pierwszym głosowaniu blisko 48 proc. głosów.

O urząd prezydenta Piły ubiegało się siedmioro kandydatów. Frekwencja wyniosła 48,10 proc.

PKW po podliczeniu wyników ze wszystkich obwodów poinformowała, że na Beatę Dudzińską zagłosowało 47,59 (12 124) proc. głosujących, Marcin Porzucek zdobył 19,71 proc. (5 020) głosów.

Piotrków Trybunalski

Druga tura wyborów rozstrzygnie, kto zostanie prezydentem Piotrkowa Trybunalskiego (Łódzkie) – wynika z oficjalnych danych Państwowej Komisji Wyborczej. Przeszli do niej walczący o reelekcję Krzysztof Chojniak i Juliusz Wiernicki.

Jak podała PKW, na Chojniaka (KWW Krzysztofa Chojniaka Razem dla Piotrkowa) zagłosowało 7 tys. 444 osób, co stanowiło 27,36 proc. wszystkich głosujących. Drugie miejsce zajął należący do Platformy Obywatelskiej Wiernicki (KWW Z Sercem dla Piotrkowa), który zdobył 6 tys. 106 głosów, co dało mu poparcie na poziomie 22,45 proc.

Poznań

Walczący o reelekcję Jacek Jaśkowiak, który uzyskał 43,74 proc, poparcia, oraz kandydat Zjednoczonej Prawicy Zbigniew Czerwiński, który zdobył 20,30 proc., zmierzą się w drugiej turze wyborów na prezydenta Poznania - podała w poniedziałek PKW.

Przemyśl

43-letni obecny prezydent Przemyśla Wojciech Bakun z wynikiem 46,23 proc. oraz 57-letni Tomasz Dziumak z KO, który uzyskał 19,77 proc., przeszli do drugiej tury wyborów - wynika z oficjalnych wyników podanych przez Państwową Komisję Wyborczą.

Puławy

Mariusz Wicik (PiS) i dotychczasowy prezydent Puław Paweł Maj zmierzą się w drugiej turze wyborów na prezydenta miasta – wynika z pełnych danych PKW. Dostali oni odpowiednio: 23,46 proc. i 23,24 proc. poparcia. Różnica wyniosła zaledwie 38 głosów.

Ruda Śląska

W drugiej turze wyborów w Rudzie Śląskiej zmierzą się Michał Pierończyk (własny komitet) i Marek Wesoły (PiS). Kandydaci dostali odpowiednio 46,92 proc. i 26,18 proc. głosów.

Racibórz

Jacek Wojciechowicz (KWW Razem dla Raciborza) i dotychczasowy prezydent Dariusz Polowy (KWW Dariusz Polowy – Silny Racibórz) zmierzą się w II turze wyborów w Raciborzu. W niedzielę Wojciechowicz zdobył prawie 44 proc. głosów, a Polowy – blisko 31 proc. - wynika z danych PKW.

Radom

Do II tury wyborów prezydenta Radomia przechodzą Radosław Witkowski (40,85 proc.) i Artur Standowicz (24,9 proc.). Na Witkowskiego popieranego m.in. przez KO zagłosowało 30 196 wyborców, na Standowicza (PiS) - 21 797 – podała w poniedziałek Państwowa Komisja Wyborcza.

Rybnik

O tym, kto zostanie prezydentem Rybnika na kolejną kadencję, zdecyduje druga tura wyborów. Z obecnym prezydentem Piotrem Kuczerą z Koalicji Obywatelskiej zmierzy się w niej kandydat Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Sączek – wynika z danych PKW ze wszystkich obwodów.

Jak wynika z informacji PKW, najwyższe poparcie w pierwszej turze uzyskał Kuczera, na którego głosy oddało 18 848 wyborców (41,43 proc.), drugi był Sączek, który uzyskał poparcie 13 369 rybniczan (29,39 proc.). Ci dwaj kandydaci zmierzą się w drugiej turze. Pruszczyński zdobył 8 811 głosów (19,37 proc.), a Kazek – 4 467 (9,82 proc.).

Rzeszów

Urzędujący prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek, popierany m.in. przez Platformę Obywatelską, z wynikiem 37,91 proc. głosów oraz Waldemar Szumny (PiS), który uzyskał 23,24 proc., przeszli do drugiej tury wyborów na prezydenta miasta - wynika z oficjalnych wyników podanych przez PKW.

Sandomierz

W Sandomierzu przeprowadzona zostanie druga tura wyborów na stanowisko burmistrza. Zmierzą się w niej aktualny burmistrz Marcin Marzec (PO), oraz wicestarosta sandomierski, Paweł Niedźwiedź (PSL) - wynika z oficjalnych danych PKW.

Paweł Niedźwiedź to działacz Polskiego Stronnictwa Ludowego w wyborach startował z własnego komitetu KWW Przyszłość Sandomierza i uzyskał w pierwszej turze 3 285 głosów (36,9 proc.). Natomiast związany z Platformą Obywatelską, a startujący z komitetu Przyjazny Samorząd Marcin Marzec zdobył 2 787 głosów (31,3 proc.). Marzec w niedzielnych wyborach ubiegał się o reelekcję.

Siedlce

Do II tury wyborów prezydenta Siedlec (Mazowieckie) przechodzą popieramy przez PiS Tomasz Hapunowicz i starający się o reelekcję obecny prezydent miasta Andrzej Sitnik, startujący z KWW Stowarzyszenie Mieszkańców Bezpartyjne Siedlce i Koalicja Obywatelska – wynika z danych przekazanych w poniedziałek przez PKW.

Tomasz Hapunowicz uzyskał poparcie 40,8 proc. głosujących (11 706 głosów), a na Sitnika zagłosowało 9521 osób (33,19 proc.).

Siemianowice Śląskie

W drugiej turze wyborów prezydenckich w Siemianowicach Śląskich ubiegający się o reelekcję kandydat Polska Jest Jedna Rafał Piech zmierzy się z Anną Zasadą-Chorab z Koalicji Obywatelskiej. Dostali oni odpowiednio: 28,02 proc. i 25,46 proc. głosów.

Sieradz

W Sieradzu do drugiej tury weszli Paweł Osiewała (47,77 proc. głossów) oraz Michał Pabich z 33,05 proc.

Skarżysko-Kamienna

Adam Ciok i Arkadiusz Bogucki zmierzą się w drugiej turze wyborów na prezydenta Skarżyska-Kamienej – podała PKW.

W pierwszej turze wyborów Ciok (KWW Samorząd24) uzyskał 4499 głosów (25,57 proc.). Na Boguckiego (KWW Marka Materka 2024) zagłosowało 3918 osób (22,26 proc.). Kolejne miejsca zajęli: Mariusz Bodo (KWW Projekt Skarżysko) - 3834 głosy (21,79 proc), Jarosław Niziołek (KO) - 3224 głosy (18,32), Karolina Nowek (KWW Karoliny Nowek) – 1635 głosów (9,3 proc.) i Dariusz Zalega – 487 głosów (2,77 proc.).

Słupsk

Do II tury wyborów na prezydenta Słupska przechodzą Krystyna Danilecka-Wojewódzka, ubiegająca się o reelekcję z własnego komitetu wyborczego z wynikiem 40,98 proc. głosów oraz radny miejski Paweł Szewczyk (KKW Koalicja Obywatelska) z wynikiem 20,42 proc. głosów - podała Państwowa Komisja Wyborcza.

Suwałki

Urzędujący prezydent Suwałk, bezpartyjny Czesław Renkiewicz, z wynikiem 48,35 proc. głosów oraz Jacek Juszkiewicz (PiS), który uzyskał 22,95 proc. przeszli do drugiej tury wyborów na prezydenta miasta - wynika z oficjalnych wyników podanych przez PKW.

Świdnica

W II turze wyborów na prezydenta Świdnicy (Dolnośląskie) zmierzą się urzędująca prezydentka Beata Moskal-Słaniewska, która otrzymała 38,37 proc. głosów, i kandydat KO Jan Dzięcielski, który zdobył 23,51 proc. głosów.

Świętochłowice

W drugiej turze wyborów prezydenckich w Świętochłowicach (woj. śląskie) ubiegający się o reelekcję Daniel Berger z własnego komitetu zmierzy się z Bartoszem Karaczem z Koalicji Obywatelskiej. Dostali oni odpowiednio: 44,93 proc. i 21,11 proc. głosów.

Tarnobrzeg

Startujący z własnego komitetu Razem dla Tarnobrzega Dariusz Bożek oraz Łukasz Nowak z Komitetu Wyborczego Wyborców Łukasza Nowaka zmierzą się w drugiej turze wyborów o fotel prezydenta Tarnobrzega (Podkarpackie) – wynika z oficjalnych wyników podanych przez PKW.

63-letni Bożek uzyskał 32,79 głosów poparcia. Na 42-letniego Nowaka zagłosowało 28,94 proc. wyborców.

Tarnowskie Góry

W II turze wyborów na burmistrza Tarnowskich Gór zmierzą się: ubiegający się o reelekcję Arkadiusz Czech (Inicjatywa Obywatelska Powiatu Tarnogórskiego), który otrzymał 34,66 proc. głosów i kandydatka KO Zofia Lesiewicz, która zdobyła 31,60 proc. głosów.

Tarnów

Jakub Kwaśny (KKW Koalicja Obywatelska) wygrał pierwszą turę wyborów na prezydenta Tarnowa (Małopolskie), uzyskując 44,54 proc. głosów. Drugi wynik ma Henryk Łabędź (KW Prawo i Sprawiedliwość) z 30,83 proc. głosów – wynika z oficjalnych danych PKW ze 100 proc obwodów głosowania.

Tczew

Łukasz Brządkowski, startujący z KW Stowarzyszenie Samorząd Odnowa z wynikiem 47,45 proc. oraz startujący z KW Porozumienie Na Plus Mirosław Pobłocki, który uzyskał 28,75 proc., przeszli do drugiej tury wyborów na prezydenta Tczewa – wynika z oficjalnych wyników podanych przez PKW.

Toruń

W drugiej turze wyborów prezydenckich w Toruniu (Kujawsko-Pomorskie) zmierzą się Paweł Gulewski (KO) i dotychczasowy prezydent miasta Michał Zaleski (własny komitet). Kandydaci dostali odpowiednio 38,28 proc. i 26,41 proc. głosów.

Tychy

Maciej Gramatyka z Koalicji Obywatelskiej i Sławomir Wróbel z Prawa i Sprawiedliwości spotkają się w drugiej turze wyborów na urząd prezydenta Tychów. W poniedziałek rano PKW podała, że Gramatyka zdobył 46,66 proc. głosów (20 089), a Wróbel 23,87 proc. (10 277).

Wejherowo

Do II tury wyborów prezydenta w Wejherowie (Pomorskie) przeszli urzędujący prezydent Krzysztof Hildebrandt (KWW "Wolę Wejherowo Krzysztofa Hildebrandta") z 43,53 proc. głosów i Marcin Bulczak (KKW KO) z 38,98 proc. - podała Państwowa Komisja Wyborcza po przeliczeniu 100 procent głosów w tym mieście.

Włocławek

Do II tury wyborów prezydenta we Włocławku (Kujawsko-Pomorskie) przeszli Krzysztof Kukucki (KKW Lewica) z 41,4 proc. głosów i urzędujący prezydent Marek Wojtkowski (KKW KO) z 29,88 proc. - podała Państwowa Komisja Wyborcza po przeliczeniu 100 procent głosów w tym mieście.

Wodzisław Śląski

W drugiej turze wyborów w Wodzisławiu Śląskim zmierzą się rządzący miastem od 2006 r. Mieczysław Kieca (komitet Nasz Wodzisław) i Dezyderiusz Szwagrzak (komitet Stowarzyszenie Wspólnota Samorządowa). Kandydaci dostali odpowiednio 40,23 proc. i 21,75 proc. głosów.

Wołomin

W Wołominie w II turze zmierzą się Elżbieta Radwan i Robert Kobus. Przedstawicielka KO osiągnęła 44,64 procent poparcia, a jej rywal z PiS-u 29,76 procent.

Wrocław

Urzędujący prezydent Wrocławia Jacek Sutryk zmierzy się z kandydatką Trzeciej Drogi posłanką Izabelą Bodnar w drugiej turze wyborów prezydenckich w stolicy Dolnego Śląska – wynika oficjalnych danych PKW. Sutryk uzyskał 34,33 proc. głosów, a Bodnar 29,80 proc.

Zabrze

W drugiej turze wyborów prezydenckich w Zabrzu (Śląskie) zmierzą się Agnieszka Rupniewska (KO) i dotychczasowa prezydent Małgorzata Mańka-Szulik (własny komitet). Kandydatki dostały odpowiednio 27,44 proc. i 21,73 proc. głosów. Mańka-Szulik jednocześnie nie uzyskała mandatu radnej.

Zakopane

Łukasz Filipowicz startujący na burmistrza Zakopanego z Komitetu Wyborczego Przyjazne Zakopane, zmierzy się w drugiej turze wyborów z dotychczasową wiceburmistrz miasta pod Giewontem Agnieszką Nowak-Gąsienicą startującą z listy Prawo i Sprawiedliwość.

Według danych PKW ze 100 proc. obwodów Filipowicz w pierwszej turze uzyskał 3 tys. 852 głosy, czyli 37,20 proc. Jego rywalka uzyskała 3 tys. 575 głosów, czyli 34,52 proc. poparcia. Trzeci kandydat na stanowisko burmistrza Zakopanego, Mariusz Koperski (Komitet Wyborczy Wyborców dla Podhala) uzyskał 2 tys. 928 głosów.

Zamość

W drugiej turze wyborów prezydenckich w Zamościu (Lubelskie) zmierzą się obecny radny Rafał Zwolak i dotychczasowy prezydent Andrzej Wnuk. Dostali oni odpowiednio 39,23 proc. i 26,36 proc. głosów.

Zawiercie

Anna Nemś (KO) i Łukasz Konarski (KWW Ruch Samorządowy Łukasza Konarskiego) zmierzą się w drugiej turze wyborów prezydenta Zawiercia – podała w poniedziałek PKW.

Jak wynika z danych Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich zawierciańskich obwodowych komisji, na Annę Nemś (KO) zagłosowało 6 934, co dało jej 35,66 procent poparcia.

Ząbki

W Ząbkach do drugiej tury wyborów weszły dwie kandydatki. Małgorzata Zyśk zdobyła 46,77 procent głosów, a Edyta Kalata 29,54 procent.

Zgierz

W drugiej turze wyborów prezydenckich w Zgierzu (woj.łódzkie) zmierzą się obecny prezydent Przemysław Staniszewski startujący z własnego komitetu (KKW Przemysława Staniszewskiego) i Łukasz Wróblewski z Koalicji Obywatelskiej (KKW KO) - podała PKW.

Prezydent Zgierza Przemysław Staniszewski startujący z własnego komitetu uzyskał głosy 8 080 osób, czyli poparcie 38,84 proc. wyborców a Łukasz Wróblewski z KO zdobył 5 321 głosów, co oznacza poparcie 25,58 proc. wyborców.

Zielona Góra

W drugiej turze wyborów na prezydenta Zielonej Góry zmierzą się Janusz Kubicki (startujący z własnego komitetu) i miejski radny Marcin Pabierowski (KO). Kandydaci zdobyli odpowiednio - 35,95 proc. głosów i 42,74 proc.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Portal i.pl codziennie. Obserwuj i.pl!

źródło: i.pl / PAP

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na i.pl Portal i.pl