Zabezpieczyli towar za prawie 30 mln zł. Kolejna akcja policji w Wólce Kosowskiej i Nadarzynie

Alicja Glinianowicz
Komenda Stołeczna Policji
W magazynach i kontenerach morskich policjanci znaleźli prawie 40 tysięcy sztuk towarów z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Funkcjonariusze na terenie Nadarzyna i Wólki Kosowskiej zatrzymali cztery osoby. Wartość czarnorynkowa zabezpieczonego towaru to około 30 milionów złotych.

Spis treści

Kolejna akcja w Wólce Kosowskiej

- Z informacji, do których dotarli funkcjonariusze wynikało, że grupa osób w wieku od 34 do 49 lat, może wprowadzać do obrotu produkty z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi – wskazał podinsp. Robert Szumiata - Rzecznik Prasowy Komendanta Stołecznego Policji.

Stołeczni policjanci podjęli obserwację terenu w Nadarzynie, gdzie znajdowały się magazyny. Podczas obserwacji mundurowi zauważyli mężczyznę kierującego VW Passatem, który podjechał pod jeden z magazynów. - Tam znani mu mężczyźni przekazali kierowcy paczki wypełnione towarem, które zapakowali do bagażnika i wnętrza samochodu – przyznał policjant.

Policjanci, obserwując magazyny, zatrzymali mężczyznę – jak się okazało – 33-letniego obywatela Turcji, gdy skierował się do bramy wyjazdowej. Służby potwierdziły, że przewoził on paczki z towarem opatrzonym zastrzeżonymi znakami towarowymi wielu światowych marek, w tym buty, skarpety, odzież i perfumy. Towar zabezpieczyli policjanci.

Przewoził towar od obywateli Sri Lanki i Turcji

W czasie rozmowy z 33-latkiem wyszło na jaw, że zakupił on towar od trzech obywateli Sri Lanki i jednego obywatela Turcji. Funkcjonariusze w rejonie jednego z magazynów zatrzymali wskazane osoby w wieku od 34 do 49 lat.

- Z wcześniejszych ustaleń wynikało, że już wcześniej sprzedawali oni towar różnym odbiorcom przyjeżdżającym na teren magazynów w Nadarzynie, jak i przewozili podrobiony towar na teren Wólki Kosowskiej. Po sprawdzeniu, okazało się, że osoby te nie były wcześniej poszukiwane – dodał podinsp. Robert Szumiata.

Są zarzuty

Czterej zatrzymani usłyszeli 62 zarzuty z art. 305 Ustawy prawo własności przemysłowej, który mówi, że działając wspólnie i w porozumieniu, ze sprzedaży podrobionego towaru uczynili sobie stałe źródło dochodu. Polskie prawo przewiduje za to karę do pięciu lat pozbawienia wolności. Wszyscy zatrzymani zostali objęci policyjnym dozorem.

Prawie 40 tys. sztuk towaru na ponad 30 mln zł

Służby przeszukały w sumie pięć magazynów i trzy kontenery morskie. Policjanci wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KSP byli wspierani podczas akcji przez 50 funkcjonariuszy innych wydziałów Komendy Stołecznej Policji oraz mundurowych z Biura do Zwalczania Przestępczości Ekonomicznej Komendy Głównej Policji.

Łącznie zabezpieczono prawie 40 tysięcy sztuk towarów, w tym prawie 30 tysięcy par obuwia, ponad 1750 sztuk odzieży, ponad 4560 sztuk perfum, a także ponad 3240 sztuk torebek i portfeli na kwotę ponad 30 milionów złotych. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono też gotówkę w kwocie 24 tysięcy złotych. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ostatnia droga Franciszka. Papież spoczął w ukochanej bazylice

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na i.pl Portal i.pl