Zabójstwo w szkole w Wawrze. Psychiatrzy przebadają zatrzymanych nieletnich

Kacper Rogacin
Fot. Mariusz Kapala / Gazeta Lubuska
Zatrzymani w sprawie zabójstwa nastolatka w szkole w warszawkim Wawrze będą przebadani przez biegłych psychiatrów, których powołał sąd. Eksperci ocenią, czy trójka nastolatków, którzy poza głównym sprawcą mają odpowiadać za zabójstwo, będą odpowiadali jak dorośli.

Do tragedii doszło w piątek 10 maja w Szkole Podstawowej nr 195 imienia Króla Maciusia I. Zaczęło się od kłótni między nastolatkami. Jeden z nich zadał dziewięć ciosów nożem trafiając swojego kolegę w głowę, szyje i klatkę piersiową.

- Zaczęli się bić. Później poszli na koniec korytarza na początku gadając, potem zaczęli się bić. Zabił go w sali od fizyki. Później pociął sobie rękę i poszedł do pani pielęgniarki powiedzieć, że to Kuba go zaatakował – opowiada jeden z uczniów. - Nóż wyrzucił na korytarz. Ostrze było jak dłoń – dodaje inny uczeń.

- Na miejscu przeprowadzona była reanimacja, początkowo przez nauczyciela, później pogotowie ratunkowe – mówi kom. Sylwester Marczak, rzecznik Komendanta Stołecznego Policji.

- Pan od fizyki próbował go ratować. Zatamował mu ranę, trzymał go za rękę i dzwonił po pogotowie – mówi jeden z uczniów.

Ofiara to 16-letni Jakub, uczeń trzeciej klasy gimnazjum. Urodził się w Polsce, jego ojciec jest Turkiem. Matka była Polką. W dzieciństwie na krótko trafił do domu dziecka, skąd zabrał go ojciec ze swoją konkubiną pochodzącą z Ukrainy. To ona go wychowała. Kuba mówił do niej mamo, razem też mieszkali.

Napastnik - Emil B. - niedawno skończył 15 lat. Chodził do ósmej klasy. Jego ojca często nie było w domu. Jest kierowcą tira, wychowuje go głównie matka. Uczniowie mówią, że był przeciwieństwem Jakuba. Był agresywny. - Ćpał, palił, pił – przekonują.

Na początku czerwca sąd podjął decyzję o powołaniu biegłych psychiatrów, którzy ocenią, czy trzej nastolatkowie, zatrzymani oprócz głównego sprawcy, będą odpowiadali w sprawie jak osoby dorosłe. Badania nastolatków już się rozpoczęły.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

#pomagaMY czyli Polska Press dla powodzian

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze 2

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
Hahaha teraz wróciłam z zakupów. Darmowy bon na zakupy do rossmana wygrałam tutaj: http://www.konkurs-rossmann.site Wystarczyło podac e-mail HAHA ale to łatwe :D
a
abcd
Krótka historia o pogardzie i godności

Społeczeństwo, które godzi się na usunięcie kary śmierci z kodeksu karnego, okazuje pogardę ofiarom, bowiem stawia życie mordercy ponad życie ofiary, a jednocześnie wysyła czytelny komunikat do przestępców: możesz zabijać, twoje życie jest bezpieczne, a my jesteśmy bezsilni. Likwidując karę śmierci społeczeństwo samo siebie pozbawia godności, bowiem jest to również komunikat do wszystkich obywateli: od teraz nie dzielimy już ludzi na dobrych i złych, ale dzielimy na martwych i żywych.

Czytaj "Krótkie historie o zabijaniu" na "henryk dabrowski pl"
Wróć na i.pl Portal i.pl