- Do chwili obecnej UFG, wypłacił ponad 223 miliony złotych. Wnioski złożyło ogółem 298 przedsiębiorców i ponad 111 tysięcy osób, które zawarły umowę o udział w imprezie turystycznej- podano w komunikacie.
Jednocześnie zwrócono uwagę, że w przypadku części wniosków "występują rozbieżności między tym, co podali podróżni, a informacjami przekazanymi przez przedsiębiorców turystycznych". Jak wyjaśniono, w takich przypadkach wnioski obydwóch stron umowy o imprezę turystyczną nie mogą się połączyć, a takie połączenie jest "bezwzględnym wymogiem ustawowym umożliwiającym wykonanie zwrotu środków".
- Kiedy wrócą wesela? Niedzielski: Chcemy podejmować odważne decyzje luzujące
- Dworczyk: Chcemy wydłużyć czas pomiędzy pierwszą a drugą dawką szczepionki
- Gastronomia otwarta po świętach? "Jest wstępna zgoda". Rzecznik rządu odpowiada
- Koniec z OFE. Co z pieniędzmi? "Każdy uczestnik będzie miał do wyboru dwa warianty"
5 marca Fundusz wysłał do przedsiębiorców turystycznych oraz podróżnych 23 tysięcy powiadomień dotyczących konieczności wykonania odpowiednich czynności ze złożonym wnioskiem. - Brak podjęcia działań, o które proszony jest podróżny albo przedsiębiorca turystyczny, w terminie 14 dni od wysłania powiadomienia skutkował będzie pozostawieniem wniosku bez rozpoznania, a tym samym brakiem możliwości otrzymania zwrotu środków- napisano.
Nowe obostrzenia. Kiedy wrócą wesela? Niedzielski: Chcemy po...
UFG chce wypłacić możliwie największą sumę pieniędzy z przewidzianych na ten cel 300 milionów złotych. Przedstawiciele UFG szacują, że łączna pula kwota wypłacona tytułem zwrotu środków nie przekroczy 230 milionów złotych.
