1. liga piłkarek ręcznych. Niespodziewane problemy Suzuki Korony Handball Kielce

Paweł Kotwica
Suzuki Korona Handball Kielce pokonała ChKS Łódź 26:23. Na zdjęciu z piłką Katarzyna Grabarczyk. Kamil Bielaszewski
W meczu 1. ligi piłkarek ręcznych, Suzuka Korona Handball Kielce wygrała z Chojeńskim Klubem Sportowym Łódź 26:23. Wicelider grupy C pierwszej ligi miał w tym spotkaniu nieoczekiwane problemy z jedną z najsłabszych drużyn i wygraną zapewnił sobie dopiero w ostatnich dziesięciu minutach spotkania.

Piłkarki ręczne Suzuki Korony Handball Kielce miały problemy z rywalkami z Łodzi, ale ostatecznie wygrały

Suzuki Korona Handball Kielce - ChKS Łodź 26:23 (12:11)
Suzuki Korona Handball: Toboła, Smelcerz - Grabarczyk 2, Sigurdardottir 1, Podsiadło 7, Jaworska 1, Staszewska 4, Rzepka 2, Szymanik, Wawrzycka 4, Berlińska 5, Mikocka.

Mecz bramkarek

Wicelider z Kielc przez 50 minut dość nieoczekiwanie miał sporo problemów z dziesiątą, czyli trzecią od końca drużyną grupy C pierwszej ligi. Spotkanie od początku było bardzo wyrównane, a kielczanki robiły bohaterkę z łódzkiej bramkarki, Marceliny Lis. Na szczęście na wysokim poziomie broniła też golkiperka gospodarzy, Wiktoria Toboła.

Zadecydowała dopiero końcówka

Wprawdzie drużyna trenera Pawła Tetelewskiego prowadziła od początku meczu, w 24 minucie różnicą czterech bramek (11:7), ale nasze szczypiornistki zbyt często przegrywały pojedynki z bramkarką ChKS, popełniały też sporo prostych błędów. Rywalki jeszcze przed przerwą zmniejszyły stratę do minimalnej, a tuż po niej doprowadziły do remisu. Suzuki Korona Handball znów odskoczyła, w 42 minucie było 17:14, ale od tego momentu Koroneczki straciły cztery bramki z rzędu i pierwszy raz na prowadzeniu była drużyna z Łodzi. Na szczęście końcówka należała do miejscowych, od stanu 19:19 w 51 minucie ekipa z Kielc miała serię pięciu trafień bez odpowiedzi rywalek, co rozstrzygnęło spotkanie.

W piątek mecz na szczycie

W najbliższy piątek, 9 grudnia, o godzinie 18.30 kończący pierwszą rundę mecz na szczycie - Suzuki Korona Handball podejmie lidera, Handball Warszawa.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0