20 milionów na wirtualne strzelnice
„W ubiegłym roku podpisaliśmy 104 umowy; 95 strzelnic właśnie takich jak tu w Piastowie i 9 strzelnic pneumatycznych. MON przeznaczyło na dofinansowanie tego rodzaju strzelnic prawie 20 mln zł. Ten program będziemy kontynuować oczywiście również i w tym roku" - powiedział Błaszczak.
Według szefa MON strzelnice były konieczne, aby młodzież zdobywała umiejętności strzeleckie i obronne. Strzelnice będą dostępne dla wszystkich zainteresowanych.
"Takie zainteresowanie powinno być jak najbardziej powszechne ze względów oczywistych, ze względu na to, że za naszą wschodnią granicą toczy się wojna, Rosja zaatakował Ukrainę. W związku z tym my Polacy, aby odstraszyć agresora, musimy być przygotowani, żeby udowodnić, że potrafimy obsługiwać broń i jesteśmy zorganizowani" – powiedział Mariusz Błaszczak.
Błaszczak: Umiejętne posługiwanie się bronią powinno być powszechne
Ten rok zaczęliśmy od podpisania kolejnej umowy z radomskimi zakładami produkującymi karabiny Grot, które trafiają systematycznie na wyposażenie żołnierzy Wojska Polskiego" – powiedział Mariusz Błaszczak.
"Naszym zadaniem jest również upowszechnienie umiejętności obsługi broni. Służą temu strzelnice-zarówno tradycyjne, jak i te nowoczesne – kontynuował.
Program Strzelnica w powiecie piastowskim jest organizowany od 2018 r., początkowo zakładał budowę klasycznych strzelnic w terenie, od 2021 r. umożliwia także dofinansowanie budowy strzelnic wirtualnych i pneumatycznych. Samorządy wybudowały dotychczas 48 strzelnic - trzy klasyczne, 43 wirtualne i dwie pneumatyczne.

Źródło: PAP
mm