Agencja towarzyska „pod przykryciem”. Wśród zatrzymanych właściciele klubu, barmani i ochroniarze

Marcin Koziestański
Marcin Koziestański
Pod szyldem klubu nocnego prowadzona była agencja towarzyska.
Pod szyldem klubu nocnego prowadzona była agencja towarzyska. Fot. Janusz Wojtowicz / Polskapress
Pomorski pion PZ Prokuratury Krajowej rozbił zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się czerpaniem korzyści z nierządu kobiet.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji i Straży Granicznej rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie czerpali korzyści z nierządu. Łącznie zatrzymano 12 osób.

Prokuratorskie zarzuty

- Prokurator Pomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Gdańsku przedstawił zatrzymanym zarzuty czerpania korzyści z cudzego nierządu, przy czym podejrzani z popełnianych przestępstw uczynili sobie stałe źródło dochodu. Ponadto 11 osób usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, natomiast jedna z zatrzymanych osób usłyszała zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą. Zarzuty usłyszał także mężczyzna, który ułatwiał kobietom uprawianie nierządu poprzez wynajęcie domu z przeznaczeniem na prowadzenie klubu nocnego, w którym świadczone były usługi seksualne - opowiada Karol Borchólski z działu prasowego Prokuratury Krajowej.

Czyny zarzucone podejrzanym zagrożone są karą do 5 lat pozbawiania wolności. Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania na wniosek prokuratora wobec 3 podejrzanych sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Agencja towarzyska „pod przykryciem”

Z ustaleń postępowania wynika, że pod szyldem klubu nocnego prowadzona była agencja towarzyska, w której członkowie zorganizowanej grupy przestępczej od wielu lat czerpali korzyści z nierządu kobiet. Wśród podejrzanych o udział w grupie są właściciele klubu, barmani jak również pracownicy ochrony. Według ustaleń śledztwa barmani zobligowani byli do rozliczania swojej zmiany, czyli zarobku uzyskanego z baru oraz z usług świadczonych przez kobiety. W agencji zainstalowany był terminal płatniczy, za pomocą którego klienci mogli płacić za alkohol, napoje oraz przekąski. „Prowizja” lokalu od takiej transakcji wynosiła 30 złotych. Płatność za usługi oferowane przez kobiety odbywała się wyłącznie gotówką. Kobieta po zainkasowaniu uzgodnionej kwoty od klienta od razu rozliczała się z barmanem.

Na poczet przyszłych kar prokurator dokonał zabezpieczenia majątków podejrzanych o równowartości 3 milionów złotych.

emisja bez ograniczeń wiekowych

lena

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Ż
Żal
Szkoda, ceny u panienek lekkich obyczajów znów zdrożeją ...
Wróć na i.pl Portal i.pl