Aleja Pawła Adamowicza w Łodzi. Uzasadnienie z... Wikipedii

md
Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został zamordowany 14 stycznia 2019 r. podczas finału WOŚP.
Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został zamordowany 14 stycznia 2019 r. podczas finału WOŚP. Karolina Misztal
Jest już nowy projekt uchwały w sprawie nadania nazwy ulicy Pawła Adamowicza. Rada Miejska Łodzi będzie w tej sprawie głosować w lutym. Uzasadnienie projektu zdumiewa...

Mimo, że nie minął jeszcze styczeń, projekt pod hasłem ul. Adamowicza w Łodzi ma już swą długą i zawiłą historię. Pierwszy z nich złożony przez szefa klubu Koalicji Obywatelskiej Mateusza Walaska, zakładał nadanie patronatu Adamowicza ulicy w centrum Łodzi, która... jeszcze nie powstała, stąd głosowanie miało mieć tylko charakter wyrażenia woli. Sęk jednak w tym, że ujawniliśmy, iż o nazwę tej projektowana ulicy w 2019 r. zabiegał komendant wojewódzki policji. Ma przebiegać obok I komisariatu Policji i Komendy Miejskiej Policji, a komisja kultury Rady Miejskiej przegłosowała nawet intencyjnie jej przyszłą nazwę: ul. Policji Państwowej.

Pojawił się jednak nowy pomysł: zamordowany przed rokiem prezydent Gdańska będzie miał aleję swego imienia, a chodzi o łącznik al. Kościuszki z ul. Wólczańską, wybudowany przed trzema laty. Mimo determinacji, jaką przewodniczący Walasek wykazał w dość krótkim czasie na wyszukiwanie dla Pawła Adamowicza godnej lokalizacji, to przy uzasadnieniu tak ważnej dla KO projektu uchwały się nie napracował. Ponad połowa krótkiego tekstu jest przepisana z Wikipedii. Drugą - obok Walaska - projektodawczynią, jest Karolina Kępka.

W galerii zdjęć porównanie tekstu uzasadnienia z notką biograficzną w Wikipedii.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ostatnia droga Franciszka. Papież spoczął w ukochanej bazylice

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na i.pl Portal i.pl