Tomasz Kuczyński
01.04.2023. Fortuna 1. Liga: Arka Gdynia - GKS Katowice.
01.04.2023. Fortuna 1. Liga: Arka Gdynia - GKS Katowice. Jakub Steinborn
W piątek 1.04.2023 roku w meczu 25. kolejki Fortuna 1. Ligi GKS Katowice zremisował z Arką w Gdyni 2:2. Katowiczanie dwa razy odrabiali straty. Ona gole dla gospodarzy zdobył Karol Czubak. GieKSa pozostaje bez wiosennej wygranej, ale zdobyła cenny punky nad morzem.

GieKSa pojechała nad morze jako jedyna drużyna w I lidze, która wiosną nie wygrała meczu (miała 3 punkty za trzy remisy, oprócz tego trzy porażki). Przed przerwą na reprezentację katowiczanie przegrali u siebie z Resovią Rzeszów i zaczęli się oglądać w dół w tabeli z obawy o zbliżanie się strefy spadkowej. Arka jest w strefie barażowej o awans do PKO Ekstraklasy, a ostatnio zremisowała w Opolu z broniącą się przed spadkiem Odrą 1:1.

Arka Gdynia - GKS Katowice: Dwa gole Karola Czubaka

Sobotni mecz zaczął się od dwóch skutecznych ciosów z obu stron. Gospodarze objęli prowadzenie w 12. minucie, gdy Karol Czubak wykorzystał podanie Matusza Stępnia i z bliska pokonał Patryka Szczukę (Dawid Kudła był awizowany w wyjściowym składzie, ale nabawił się urazu). GieKSa odpowiedziała po czterech minutach - podawał Grzegorz Rogala, a wyrównał Jakub Arak. Katowiczanie dostali jednak gola do szatni. Dośrodkował Hubert Adamczyk, a Czubak wyskoczył do piłki i tym razem głową zaskoczył bramkarza GKS-u.

Drużyna Rafała Góraka nie poddawała się. Goście mieli rzuty rożne, groźnie strzelał Adrian Błąd, uderzał też Mateusz Marzec. W 78. minucie Arkadiusz Jędrych głową na gola zamienił podanie z rzutu wolnego!

W końcówce posypały się żółte kartki, a sędzia doliczył 5 minut do podstawowego czasu. Wynik już nie uległ zmianie i GKS zdobył punkt.

Arka Gdynia - GKS Katowice 2:2 (2:1)

Bramki: 1:0 Karol Czubak (12), 1:1 Jakub Arak (16), 2:1 Karol Czubak (45+2), 2:2 Arkadiusz Jędrych (78)

Arka: Daniel Kajzer - Przemysław Stolc, Martin Dobrotka, Ołeksandr Azaćkyj, Dawid Gojny - Mateusz Stępień, Sebastian Milewski (88. Luan Capanni), Janusz Gol (73. Michał Bednarski), Hubert Adamczyk, Mateusz Żebrowski (67. Omran Haydary) - Karol Czubak.

GKS Katowice: Patryk Szczuka - Marcin Wasielewski, Bartosz Jaroszek, Arkadiusz Jędrych, Michał Kołodziejski (83. Daniel Tanżyna), Grzegorz Rogala - Adrian Błąd (90+2. Dominik Kościelniak), Oskar Repka, Daniel Dudziński (78. Marcin Urynowicz), Mateusz Marzec (78. Marko Roginić) - Jakub Arak (78. Sebastian Bergier).

Żółte kartki: Gol, Adamczyk, Stępień, Stolc, Dobrotka, Gojny - Dudziński, Wasielewski

Sędziował: Tomasz Marciniak (Płock)

Widzów: 5.581