Bartosz Głąb
Fortuna 1. Liga. Cała Polska walczyła z bardzo trudnymi warunkami atmosferycznymi. W Katowicach GKS postawił się Arce i zremisował z aktualnym liderem tabeli. Jednym z bohaterów tego meczu był Dawid Kudła, który między innymi obronił rzut karny. Zobacz najciekawsze fragmenty meczu rozgrywanego w naprawdę zimowych warunkach.

Bramki z meczu GKS Katowice - Arka Gdynia

Przez cały weekend piłkarze walczyli z atakiem zimy. Nie inaczej było w Katowicach, gdzie zaplanowany był pojedynek GKS-u z Arką Gdynia w ramach 17. kolejki Fortuna 1. Ligi. Mimo bardzo nie sprzyjających warunków arbiter Piotr Urban z Legionowa wraz z delegatem zdecydowali o rozegraniu tego meczu.

Od pierwszych minut piłkarze obu drużyn mieli duże problemy z utrzymaniem się na nogach, ale lepiej w tych warunkach spisywali się "Arkowcy". W 19. minucie po oskrzydlającej akcji piłkę do bramki gospodarzy wpakował Olaf Kobacki. Chwilę później ten sam zawodnik trafił w słupek bramki GKS-u, a jeszcze w pierwszej połowie Kasjan Lipkowski wydawało się, że podwyższył prowadzenie Arki, ale arbiter dopatrzył się spalonego przy wcześniejszym prostopadłym podaniu. Tuż przed przerwą fantastyczną interwencją popisał się bramkarz katowiczan, Dawid Kudła ratując swoją drużynę przed stratą bramki.

GKS Katowice walczył z rywalem i pogodą. Wyrywa punkty liderowi

Drugą połowę lepiej zaczęli gospodarze, jednak po kwadransie ich zapędy mogły zostać bardzo szybko stłamszone. W polu karnym "Gieksy" sfaulowany został Sebastian Milewski i arbiter wskazał na rzut karny. Uderzenie Huberta Adamczyka jednak wyczuł Dawid Kudła i po raz kolejny utrzymał swój zespół w grze. Dziesięć minut później faulowany w polu karnym Arki był jeden z piłkarzy GKS-u i Piotr Urban znowu podyktował "jedenastkę". Tę na bramkę zamienił Arkadiusz Jędrych.

W końcówce meczu oba zespoły jeszcze szukały swoich szans, ale mieszanka śniegu z błotem skutecznie uniemożliwiała graczom skonstruowanie składnej akcji. Ostatecznie mecz zakończył się remisem, z którego chyba bardziej zadowoleni mogą katowiczanie. Arka zachowała fotel lidera, ale tylko dzięki porażce Odry Opole w Pruszkowie ze Zniczem.

GKS Katowice - Arka Gdynia 1:1 (0:1)
0:1
Olaf Kobacki (19), 1:1 Arkadiusz Jędrych (73-karny)
GKS: Kudła - Wasielewski, Jędrych, Jaroszek, Komor, Repka (64. Aleman), Rogala - Błąd (64. Marzec), Kozubal (90+3. Baranowicz), Shibata - Pietrzyk (56. Mak). Trener: Rafał Górak.
Arka: Lenarcik- Stolc, Dobrotka, Azatskyi, Gojny - Lipkowski, Gol, Adamczyk (76. Borecki), Kobacki- Milewski (87. Bednarski), Czubak. Trener: Wojciech Łobodziński.
Żółte kartki: Marzec, Jędrych.
Sędziował: Piotr Urban (Warszawa)
Widzów: 2.360