Tomasz Kuczyński
9.05.2023 r. Trzeci mecz o brązowy medal PlusLigi: Asseco Resovia Rzeszów - Aluron CMC Warta Zawiercie. Twitter.com/Aluron CMC Warta
We wtorek 9 maja 2023 roku w trzecim meczu o 3. miejsce PlusLigi siatkarzy Asseco Resovia Rzeszów wygrała z Aluronem CMC Wartą Zawiercie 3:0. W rywalizacji play off do trzech zwycięstw jest 2:1 dla Resovii Następny mecz odbędzie się w Zawierciu w sobotę 13 maja (początek o godz. 14.45).

W pierwszym meczu o brązowy medal Aluron CMC Warta zwyciężyła w Rzeszowie 3:0. W drugim spotkaniu, w Zawierciu, drużyna trenera Michała Winiarskiego wygrała pierwszego seta do 13, ale przegrała mecz 1:3. To oznaczało, że po dwóch spotkaniach mieliśmy remis w play off 1:1.

Asseco Resovia - Aluron CMC Warta Zawiercie: Czasy i zmiany Winiarskiego nie pomogły

We wtorek zaczęło od prowadzenia broniących brązu zawiercian 2:0, ale szybko było 2:2 i zaczęła się gra punkt za punkt. Od stanu 6:6 gospodarze odskoczyli na 9:6 i trener Winiarski wziął czas. Po asie Jakuba Buckiego było już 10:6. Warta podciągnęła na 10:9. Resovia budowała przewagę - 13:10, 15:11, 16:12. Przy wyniku 18:13 „Winiar” znów skorzystał z przerwy i dokonał podwójnej zmiany. Nic to nie dało. Rzeszowianie prowadzili 21:15, pierwszego setbola mieli przy 24:17 i wygrali seta 25:19.

Asseco Resovia - Aluron CMC Warta Zawiercie: Goście odrobili straty, ale końcówka należała do rzeszowian

Niesieni głośnym dopingiem gospodarze zaczęli drugą partię z przytupem - od 4:0, 6:1, 8:3 i 10:6. Warta próbowała złapać właściwy rytm. Dobre zagrywki Bartosza Kwolka, ataki Dawida Konarskiego dały „kontakt” - 10:8, 12:10. Resovia prowadziła jeszcze 15:11 i 17:13, ale goście m.in. za sprawą Urosa Kovacevicia, doprowadzili do remisu 19:19! Od 22:22 rzeszowianie wygrali już wszystkie punkty - 25:22. Seta asem skończył Bucki, który wcześniej posyłał zagrywki sprawiające duże problemy Warcie.

Asseco Resovia - Aluron CMC Warta Zawiercie:

Goście z Zawiercia nie mieli już marginesu błędu w tym meczu, wzięli się więc ostro do roboty. Prowadzili 7:5 po asie Konarskiego, a potem 8:6 po ataku Kovacevicia. Resovia wyrównała (8:8), ale zawiercianie tym razem dotrzymywali jej kroku. Na parkiecie trwały siatkarskie „zapasy”, bo żadnej z drużyn nie udawało się wypracować przewagi. Wreszcie od 14:14 Warta zdobyła dwa punkty i miała 16:14, potem 17:15. Szybko jednak znów był remis - 17:17, w czym zasługa zagrywek Tomasza Piotrowskiego. Za sprawą błędów rzeszowian „Jurajscy Rycerze” znów zyskali dwa punkty przewagi (21:19). Resovia nie odpuszczała - 21:21. Goście wyszli na 22:21, ale sędziowie po długiej wideoweryfikacji dopatrzyli się podwójnego odbicia gości. Od remisu 23:23 końcówka należała do gospodarzy, którzy w ostatniej akcji zatrzymali blokiem Kovacevicia.

"Gospodarze byli dziś wyraźnie lepsi. Nam pozostało ostatnie życie, w sobotę będziemy walczyć w Zawierciu, żeby za tydzień wrócić do Rzeszowa na mecz nr 5" - napisano po tej porażce w mediach społecznościowych klubu z Zawiercia.

O 3. miejsce PlusLigi: Asseco Resovia Rzeszów - Aluron CMC Warta Zawiercie 3:0 (25:19, 25:22, 25:23)

Asseco Resovia: Tomasz Piotrowski, Jan Kozamernik, Fabian Drzyzga, Torey DeFalco, Jakub Kochanowski, Jakub Bucki, Paweł Zatorski (libero) oraz Maciej Muzaj, Michał Kędzierski, Michał Potera (libero)

Aluron CMC Warta: Miłosz Zniszczoł, Miguel Tavares, Bartosz Kwolek, Michał Szalacha, Dawid Konarski, Uros Kovacević, Santiago Danani (libero) oraz Michał Kozłowski, Dawid Dulski, Tomasz Kalembka

Stan rywalizacji play off (do 3 zwycięstw): 2:1 dla Resovii
Następny mecz: w Zawierciu, 13 maja, godz. 14.45