- W Szpitalu Bielańskim na II Oddziale Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Nefrologii trwa ognisko epidemiczne spowodowane Klebsiella pneumoniae wytwarzającą karbapenemazę New Delhi - informuje dr n med. Piotr Kryst, zastępca dyrektora ds. lecznictwa. - Pacjenci przebywający na oddziale w zależności od tego, czy są zakażeni lub skolonizowani Klebsiella pneumoniae, są poddawani izolacji lub hospitalizowani w pozostałych salach - dodaje.
Bakteria New Delhi, Warszawa
Szpital wdrożył już działania zapobiegawcze, jednak skuteczną izolację pacjentów i czyszczenie środowiska utrudnia duże obłożenie II Oddziału Chorób Wewnętrznych (jak podaje dyrekcja, pacjentów jest tak dużo, że łóżka są rozstawione również na korytarzach). W związku z tym od 7 sierpnia szpital nie przyjmuje na oddział nowych pacjentów.
CZYTAJ TAKŻE: Kryzys lekowy w Polsce wciąż trwa. Jak go rozwiązać?
Szpitalny Oddział Ratunkowy wciąż funkcjonuje, jednak w związku z ograniczeniem przyjęć, czas oczekiwania pacjentów na konsultacje znacznie się wydłużył. Władze szpitala podkreślają jednak, że pacjenci są konsultowani, poddawani wymaganym procedurom i w razie potrzeby kierowani na I Oddział Chorób Wewnętrznych oraz inne oddziały Szpitala Bielańskiego, w zależności od liczby wolnych miejsc.
Dyrekcja Szpitala Bielańskiego zapewnia, że w najbliższych dniach placówka zacznie funkcjonować normalnie.
Więcej przypadków bakterii New Delhi w Polsce
To nie jedyny przypadek bakterii New Delhi w Polsce. W ubiegłym tygodniu poinformowano o wykryciu groźnej superbakterii w szpitalu w Zielonej Górze. W placówce wprowadzono ograniczenie wizyt, a wszystkich pacjentów przebadano w kierunku nosicielstwa.
Bakteria New Delhi. Jak i gdzie można się nią zarazić?
POLECAMY W SERWISIE POLSKATIMES.PL:
