Jacek Czaplewski
od 16 lat
Reprezentacja Polski tylko zremisowała z Mołdawią 1:1 w meczu eliminacji Euro 2024 na PGE Narodowym. Ten podział punktów może okazać się brzemienny w kontekście walki o bezpośredni awans na turniej. Drugie w tabeli Czechy mają punkt więcej i o jedno mniej rozegrane spotkanie.

Eliminacje Euro 2024. Mecz Polska - Mołdawia 1:1

Polska mogla i powinna mieć sprawę bezpośredniego awansu w garści. Wystarczyło dzisiaj strzelić jednego gola więcej, a potem w listopadzie pokonać Czechów u siebie...

- Koniec, niestety koniec - powiedział krótko po ostatnim gwizdku z Mołdawią komentator TVP Sport, Mateusz Borek, po czym przywołał kilka statystyk, które za nami przemawiały w meczu, jak liczba oddanych strzałów, ale nie miały przełożenia na końcowy wynik.

Ta skazywana na pożarcie Mołdawia, zajmująca miejsce w drugiej setce rankingu FIFA, wygrała więc z nami dwumecz...

W porównaniu do meczu z Wyspami Owczymi selekcjoner Michał Probierz dokonał dwóch zmian. Na ławce posadził Matty'ego Casha, żeby mógł zagrać Paweł Wszołek. Dodatkowe miejsce w ataku dla Karola Świderskiego zrobił natomiast środkowy pomocnik Bartosz Slisz.

Polacy zupełnie nie odnaleźli się w pierwszych minutach. Popełnili mnóstwo rażących błędów. W efekcie od 26 minuty to Mołdawia sensacyjnie prowadziła jedną bramką. Po rzucie rożnym niezrozumienie naszych obrońców wykorzystał Ion Nicolaescu, kat z Kiszyniowa, który w czerwcu ustrzelił dublet.

Długo szwankowała u nas skuteczność. Przed przerwą okazji nie wykorzystali Paweł Wszołek (dwukrotnie), Arkadiusz Milik (też dwukrotnie) i Karol Świderski (raz). Wynik i gra były po prostu rozczarowujące.

W szatni musiało być gorąco, bo w drugiej połowie Polacy zagrali inaczej. W 53 minucie do wyrównania doprowadził Karol Świderski. Trafił po zagraniu Piotra Zielińskiego i efektownym przepuszczeniu Arkadiusza Milika.

Czas uciekał, druga bramka nie chciała wpaść. Probierz próbował zareagować roszadami. W 73 minucie weszło trzech nowych graczy: Filip Marchwiński, Adam Buksa i Jakub Kamiński. Później szansę dostał też Kamil Grosicki.

Mimo okazji, jak choćby Kamińskiego z 86 minuty czy Adama Buksy z 91 minuty, wynik już nie drgnął.

REPREZENTACJA w GOL24

Internauci nie mieli litości dla reprezentantów Polski za fatalną pierwszą połowę z Mołdawią, po której przegrywaliśmy 0:1, a finalnie zremisowaliśmy mecz "o wszystko" 1:1. Zobaczcie najlepsze memy o niedzielnym blamażu na PGE Narodowym w Warszawie.

MEMY o meczu Polska - Mołdawia. Santos się śmiał, Glik nie d...