Cracovia. Wnioski po meczu „Pasów” z Koroną Kielce

Bartosz Karcz
Cracovia była faworytem meczu w Kielcach z Koroną, a jednak przegrała w pełni zasłużenie 1:2. Po tej potyczce dla „Pasów” płynie kilka wniosków, które prezentujemy.

Tutaj znajdziesz więcej informacji o Cracovii

BRAK REGULARNOŚCIPo wygranym 2:0 meczu z Górnikiem Zabrze w Cracovii odżyły nadzieje, że zespół może włączyć się w walkę nawet o medale. Żeby jednak
BRAK REGULARNOŚCI
Po wygranym 2:0 meczu z Górnikiem Zabrze w Cracovii odżyły nadzieje, że zespół może włączyć się w walkę nawet o medale. Żeby jednak były to marzenia realne, drużna musi prezentować regularność. Fakty są natomiast takie, że „Pasy” w tym sezonie tylko dwa razy zanotowały serię, gdy były w stanie wygrać przynajmniej dwa mecze z rzędu. Przeważnie jednak po dobrym meczu przychodzi słabszy. A w takiej sytuacji można liczyć najwyżej na miejsce w środku tabeli. Dawid Łukasik
NASTAWIENIE MENTALNEPodejście do meczu było ewidentnie problem Cracovii w Kielcach. Po postawie Korony od pierwszych minut było widać, że gra jak o życie.
NASTAWIENIE MENTALNE
Podejście do meczu było ewidentnie problem Cracovii w Kielcach. Po postawie Korony od pierwszych minut było widać, że gra jak o życie. A „Pasy” czekały, czekały, czekały… W ekstraklasie tak punktów nie da się zdobywać. Dawid Łukasik
OBRONA JEDNAK NIE TAK SOLIDNA?Cracovia wciąż jest jednym z najlepiej broniących zespołów w ekstraklasie. Po meczu z Koroną ma jedynie czternaście straconych
OBRONA JEDNAK NIE TAK SOLIDNA?
Cracovia wciąż jest jednym z najlepiej broniących zespołów w ekstraklasie. Po meczu z Koroną ma jedynie czternaście straconych bramek. To spotkanie pokazało jednak, że i w tym elemencie jest wiele do poprawki. Korona strzeliła dwie bramki, ale sytuacji miała tak dużo, jak chyba w kilku poprzednich meczach razem wziętych. Sam Bartosz Śpiączka, choć nie grał całego meczu, miał stuprocentowych okazji na ustrzelenie hat-tricka. Zdecydowanie zbyt łatwo kielczanie dochodzili do pozycji strzeleckich. Dawid Łukasik
MUSI BYĆ WIĘCEJ ATUTÓW W OFENSYWIEW ofensywie Cracovia w Kielcach wyglądała po prostu bladziutko. Mało sytuacji, mało strzałów. Nie było nawet dłuższych
MUSI BYĆ WIĘCEJ ATUTÓW W OFENSYWIE
W ofensywie Cracovia w Kielcach wyglądała po prostu bladziutko. Mało sytuacji, mało strzałów. Nie było nawet dłuższych fragmentów, żeby „Pasy” zamknęły gospodarzy na ich połowie. Niby wynik wisiał na włosku do końcowych minut, ale… No właśnie… Niby. Dawid Łukasik
OD WETERANÓW MOŻNA WYMAGAĆ WIĘCEJNikłe straty do przerwy, niezła końcówka pierwszej połowy - to mogło krakowianom dawać nadzieję po pierwszej połowie,
OD WETERANÓW MOŻNA WYMAGAĆ WIĘCEJ
Nikłe straty do przerwy, niezła końcówka pierwszej połowy - to mogło krakowianom dawać nadzieję po pierwszej połowie, że ten mecz jeszcze można spokojnie uratować. Trudno jednak powiedzieć, co miał w głowie Jewhen Konoplanka prokurując tak bezsensownego karnego? Gdyby to jeszcze był młody zawodnik, gdyby można to było zrzucić na brak doświadczenia. Ale taki wyga? No nie, od weteranów naprawdę można wymagać więcej. Choćby takiego zwykłego, boiskowego cwaniactwa. cracovia.pl
STAŁE FRAGMENTY GRY TO WCIĄŻ MOŻE BYĆ ATUTJeśli szukać już na siłę pozytywów w tym meczu w wykonaniu Cracovii, to wciąż będą nim stałe fragmenty gry.
STAŁE FRAGMENTY GRY TO WCIĄŻ MOŻE BYĆ ATUT
Jeśli szukać już na siłę pozytywów w tym meczu w wykonaniu Cracovii, to wciąż będą nim stałe fragmenty gry. W pierwszej połowie po rzucie rożnym „Pasy” miały pierwszą naprawdę dobrą okazję, którą zmarnował jednak Virgil Ghita. W drugiej połowie rzut karny wywalczony został po rzucie rożnym. To wciąż jest mocna broń Cracovii i powinna to pielęgnować. Dawid Łukasik
Z TAKĄ GRĄ NA LEGII NIE MA CO SZUKAĆTrener Jacek Zieliński powiedział wprost, że mecz w Kielcach w wykonaniu jego piłkarzy był po prostu słaby. My też
Z TAKĄ GRĄ NA LEGII NIE MA CO SZUKAĆ
Trener Jacek Zieliński powiedział wprost, że mecz w Kielcach w wykonaniu jego piłkarzy był po prostu słaby. My też powiem wprost - w kolejnym spotkaniu, tym razem z Legią Warszawa, to z taką postawą „Pasy” nie mają nawet czego szukać. Do niedzieli musi się w ich grze zmienić bardzo dużo, żeby myśleć o korzystnym wyniku. Dawid Łukasik