Eliminacje Ligi Konferencji. 5:0! Znakomity wynik i gra Lecha Poznań z Dinamo Batumi. Awans do III rundy jest przesądzony

Znakomity wynik i gra Lecha z Batumi. Awans jest przesądzony!
Znakomity wynik i gra Lecha z Batumi. Awans jest przesądzony! Adam Jastrzębowski
Eliminacje Ligi Konferencji. Lech Poznań wreszcie stanął na wysokości zadania. W pierwszym meczu II rundy rozbił gruzińskie Dinamo Batumi, wygrywając u siebie 5:0 (3:0). Dublety na koncie Michała Skórasia i Joao Amarala.

Eliminacje Ligi Konferencji. Lech Poznań - Dinamo Batumi 5:0

Jeżeli kibice Lecha mieli, a mieli na pewno obawy o ten mecz to piłkarze szybko je rozwiali. To duża sztuka, że w obliczu kryzysowej formy, bez podstawowych stoperów i w ukropie w zasadzie po 45 minutach przesądzili o awansie do III rundy.

Lech od razu narzucił swoje tempo, warunki i styl gry. Znakomicie wyglądał Michał Skóraś. Nie byłoby żadnego zdziwienia, gdyby przed przerwą skompletował hat-tricka. Ostatecznie strzelił dwa gole. Efektownie dał prowadzenie, gdy kopnął z dystansu przy prawym słupku.

Mimo problemów kadrowych Lech bez zarzutu spisał się w defensywie. Zanim Skóraś trafił na 3:0 to do siatki trafił Joao Amaral - po zagraniu Mikaela Ishaka.

W drugiej połowie Lech nie był już tak aktywny, ale i tak zdołał jeszcze wcisnąć dwie bramki. Po znakomitym zagraniu Kristoffera Velde wynik podwyższył Amaral. W doliczonym czasie wynik na 5:0 ustalił po kontrze Mikael Ishak. To jego dziesiąty gol dla Lecha w europejskich pucharach.

Rewanż za tydzień wydaje się być formalnością. Kolejnym rywalem Lecha będzie zwycięzca pary Víkingur Reykjavík (Islandia) - The New Saints FC (Walia). Początek tego meczu dopiero o godzinie 21:30.

Piłkarz meczu: Joao Amaral
Atrakcyjność meczu: 7/10

LIGA KONFERENCJI w GOL24

Cała Polska żyje obecnie transferem Roberta Lewandowskiego do Barcelony. 33-latek nie jest oczywiście pierwszym polskim piłkarzem, który trafił do czołowego europejskiego klubu. Zobaczcie, którzy Biało-Czerwoni mają na koncie występy w topowych zespołach. Niektóre nazwiska mogą was zaskoczyć!DO KOLEJNYCH ZDJĘĆ MOŻNA PRZEJŚĆ ZA POMOCĄ GESTÓW LUB STRZAŁEK

Nie tylko Lewandowski. Polscy piłkarze w największych europe...