GKS Tychy zagra w finale z GKS Katowice! Zespół Andrija Sidorenki wreszcie pokonał Unię w Oświęcimiu ZDJĘCIA

Rafał Musioł
Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Jerzy Zaborski
GKS Tychy zagra o złoto z GKS-em Katowice! W siódmym meczu półfinałowym zespół Andrieja Sidorenki po twardym boju pokonał w Oświęcimiu Unię.

W półfinałowej konfrontacji oświęcimian z tyszanami w sześciu meczach oba zespoły wykorzystywały atut własnego lodu. Na obiekcie Unii gospodarze wygrywali 2:0, 4:2 i 3:2, a na Śląsku GKS 5:2, 2:1 i 5:4 po dogrywce. Z racji układu tabeli po sezonie zasadniczym ostatnie spotkanie organizowała Unia. Ekipa Andrieja Sidorenki chcąc zagrać w finale z GKS-em Katowice musiała więc wrócić mentalnie do zasadniczej części rozgrywek, gdy trzykrotnie pokonała rywali na ich terenie. Wyjątkowo zresztą gorącym, bo już w play-off kibice dawali się we znaki i sędziom, i zawodnikom gości, rzucając na taflę kubki i oblewając ich piwem, gdy zmierzali do szatni.

Siódmy mecz też toczył się w gorącej atmosferze. Udanie rozpoczęła go Unia obejmując w pierwszej tercji prowadzenie po strzale Dariusza Wanata. W kolejnej odsłonie GKS jednak odpowiedział z nawiązką i na 20 minut przed końcem półfinału był nieco bliżej awansu.

Ostatnia tercja była pasjonująca. Tyszanie zdołali jednak powstrzymać rywali i gra o złoto będzie wewnętrzną sprawą śląskich zespołów!

Rywalizacja o złoto - do czterech wygranych - rozpocznie się w sobotę 25 marca w Tychach (godz. 17.45). Kolejne mecze: niedziela (15, Tychy), środa (20.15, Katowice) i czwartek (19.30, Katowice) oraz ewentualnie kolejna niedziela (18, Tychy), wtorek (17.45, Katowice) i czwartek (20.15, Tychy). Spotkania będzie transmitował TVP Sport.

Mecze o brąz - do dwóch zwycięstw - odbędą się 27, 29 i ewentualnie 31 marca.

Tauron Re-Plast Unia Oświęcim - GKS Tychy 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
1:0 Mateusz Gościński (7), 1:1 Bartłomiej Jeziorski (12), 1:2 Tommi Laakso (27)