Zobacz wideo: Akcyza na alkohol i papierosy w górę

O sklepie, który online sprzedaje dopalacze, narkotyki i pigułkę gwałtu, a odbiór zapewnia w paczkomatach "Nowości" pisały w styczniu. Sklep reklamuje się w sieci jako polski biznes, ofertę ma szeroką, a liczba komentarzy świadczy o tym, że klientów mu nie brakuje.
Intereplacja posła w sprawie dopalaczy sprzedawanych przez internet
W styczniu też poseł Paweł Szramka z Brodnicy (koło poselskie Polskie Sprawy) złożył interpelację w tej sprawie do Ministerstwa Zdrowia. Alarmował, że dostęp do zabronionych substancji jest praktycznie nieograniczony, a jako przykład podał właśnie ten sklep online. 31 stycznia resort zdrowia odpowiedział obszernie na interpelację, skupiając się na sukcesach walki ze stacjonarnym handlem niedozwolonymi substancjami, pozytywnymi skutkami nowelizacji przepisów w roku 2018 i malejącą rok do roku liczbą zatruć dopalaczami.
Polecamy
- Te używane samochody warto kupować. Według raportu ADAC są najmniej awaryjne
- Tanie domy do remontu w Kujawsko-Pomorskiem. Sprawdź ceny! [zdjęcia]
- Najpiękniejsze polskie olimpijki w Pekinie. Zobacz efektowne zdjęcia naszych pań!
- Przez dwa lata gwałcił chłopca w Złejwsi Wielkiej pod Toruniem - dowodzi prokuratura
Odnośnie samego sklepu Ministerstwo Zdrowia odpowiedziało, że Główny Inspektor Sanitarny nie ma możliwości ścigania takich praktyk i że każdy taki sygnał przekazywany jest policji i odpowiednim służbom. W "Nowościach" piszemy o tym dziś, 4 lutego (piątkowe wydanie).
Warto przeczytać
Spoofing i groźby: "To jest mafia dopalaczowa. Zamordujemy cię!"
Tymczasem w ostatnich dniach poseł Paweł Szramka odbiera groźby, które ewidentnie mają związek z podjętą przez niego sprawą. Przy okazji on i przypadkowy mężczyzna padli ofiarą spoofingu. Ktoś wykorzystał numer komórkowy mężczyzny i z niego wykonał połączenia z groźbami na telefon posła. glos zmieniony syntezatorem mowy groził tak: "Paczkomaty to narkomaty. Będziemy wysyłać dopalacze In Postem do końca świata. (...). Zamordujemy cię, ty samobójco! To jest mafia dopalczowa. Zaje...my cie maczetą!"
Nagranie poseł Paweł Szramka upublicznił w mediach społecznościowych: na Facebooku i Twitterze. Nie były to jedyny groźby, jakie odebrał. Nie wątpimy, że zajmą nimi się policja i prokuratura. Do sprawy będziemy wracali.
WAŻNE. Tak reklamuje się ten sklep internetowy:
- "Posiadamy w sprzedaży wszystkie dostępne research-chemicals, piguły, dopalacze, które znajdziesz na rynku. Wysyłamy za pośrednictwem kuriera, paczkomatu lub poczty. Zamów już dziś używając przelewu lub płatności BTC (kryptowaluta Bitcoin-przyp.red.)" - tak reklamuje się ten polski sklep internetowy.
- W ofercie ma nie tylko szeroką gamę dopalaczy i tzw. pigułkę gwałtu, ale i narkotyki. "Oferujemy importowane narkotyki najwyższej jakości, które wysyłamy z Polski. Wszystkie przesyłki pakowane próżniowo, bez zewnętrznych oznaczeń. W odpowiedzi na delegalizację narkotyków zaczęto tworzyć wszelkiego rodzaju analogi chemiczne, które umożliwiały legalny handel, omijający prawo miejscowe" - czytamy na stronie sklepu.
- Sklep oferuje m.in. amfetaminę, mefedron, syntetyczną kokainę, MDMA, metaamfetaminę. Biorąc po uwagę liczbę komentarzy, klientów mu nie brakuje...
Warto przeczytać
WARTO WIEDZIEĆ. Spoofing informacji dzwoniącego:
"Publiczne sieci telefoniczne często dostarczają z każdym połączeniem informację CLIP, która zawiera imię dzwoniącego i numer. Jednakże niektóre technologie (zwłaszcza w sieciach Voice over Internet Protocol) pozwalają dzwoniącym na podrobienie tej informacji i przedstawienie fałszywego nazwiska i numeru. Bramki sieciowe pomiędzy sieciami, które pozwalają na taki spoofing i inne publicznie sieci następnie przekazują dalej tą fałszywą informacje. W sytuacji, gdy spoofing połączenia pochodzą z innych krajów, prawo w kraju odbiorcy może nie dotyczyć wykonującego połączenie. To ogranicza efektywność prawa przeciwko użyciu fałszowanych informacji CLIP do dalszych oszustw" (za: Wikipedia)