
Spis treści
Islam w szkołach w Niemczech
Niedawno media donosiły o przypadkach islamskich radykałów w jednym z liceów ogólnokształcących w mieście Neuss w Nadrenii-Północnej Westfalii. Prokuratura w mieście Düsseldorf bada doniesienia o przypadkach zmuszania innych uczniów do przestrzegania surowych islamskich reguł (tzw. Szariatu) oraz do publicznego wyrażania poparcia do segregacji płciowej w klasach oraz kar takich jak kamieniowanie.
Według informacji portalu Focus.de to nie jedyne takie doniesienia z Niemiec. Rzecznik policji w Kolonii Wolfgang Baldes wskazał, że w latach 2022-2023 odnotowano tam około 20 przypadków związanych z przypadkami islamizmu w tamtejszych szkołach.
Chcą prawa szariatu w szkołach
Podobnie jak w Neuss, jedna z radykalnych muzułmanek wzywała nauczycielki oraz koleżanki z klasy, by te owijały sobie głowy i ukrywały swoje ciało. Inni uczniowie mieli opuszczać lekcje, by udać się na modły do meczetu.
„W związku ze wspomnianymi zdarzeniami w szkołach nie odnotowano zagrożenia aktami terrorystycznymi” – poinformował Baldes.
Uczniowie, którzy radykalizują się, są pod obserwacją służb. W niektórych przypadkach niezbędne są interwencje, gdyż głoszone przez nich poglądy stanowią zagrożenie. 15-letni uczeń szkoły z miasta Burscheid miał pisać z innym nastolatkiem na temat wysadzenia w powietrze małej ciężarówki na świątecznym jarmarku w Leverkusen.
Antysemickie incydenty w Niemczech
Z kolei 16-letni Syryjczyk został aresztowany za planowany zamach bombowy na synagogę w Hagen. Został skazany na 19 miesięcy więzienia w zawieszeniu. Wpisuje się to w odnotowaną przez minister edukacji Nadrenii-Północnej Westfalii narastającą falę antysemickich występków.
Od wybuchu wojny z Hamasem 7 października 2023 roku do 17 stycznia odnotowano 61 takich incydentów. Mowa głównie o graffiti, ale także mailach z groźbami czy fałszywych alarmach bombowych.
Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Portal i.pl codziennie. Obserwuj i.pl!
Źródła: Focus.de