Jakub Maj
Jakub Maj
Wolfsburg
Sytuacja Kuby Kamińskiego w Wolfsburgu nie jest tak kolorowa jak w poprzednim sezonie. Skrzydłowy gra bardzo mało i wchodzi głównie z ławki. Trener Kovać zdecydował, że da młodemu piłkarzowi szansę w starciu z Mainz. Czy ją wykorzystał?

Kamiński zagrał w pierwszym składzie

Jakub Kamiński zaliczył bardzo dobre wejście do Bundesligi w poprzednim sezonie. Młody zawodnik wywalczył sobie miejsce w wyjściowej jedenastce i poprzednią kampanię ligi niemieckiej zakończył z czterema golami i dwie asystami. Swoją debiutancką bramkę zdobył w starciu z Bayernem Monachium - rekordowym mistrzem Niemiec.

W obecnym sezonie Kuba Kamiński jest tylko rezerwowym. Niko Kovać traktuje Polaka jako rezerwowego, dlatego "Kamyk" po raz ostatni wyszedł w pierwszym składzie 11 listopada. Były gracz Lecha Poznań zaliczył jednak bardzo dobry okres przygotowawczy przed rundą wiosenną. W jednym sparingowym meczu w przerwie sezonu Bundesligi VfL Wolfsburg zmierzył się z drugoligowym Schalke 04. Reprezentant Polski wyszedł w podstawowym składzie i w 31. minucie otworzył wynik spotkania. W końcówce pierwszej połowy Polak zaliczył także asystę, a jego zespół schodził na przerwę z prowadzeniem 2:1.

Niezła forma sprawiła, że Kovać dał szansę Polakowi również w Bundeslidze. "Kamyk" wyszedł w pierwszym składzie na Mainz. 21-latek został wystawiony na lewym skrzydle. Niestety "Kamyk" niczym wielkim się nie wyróżnił. W 3. minucie po faulu na nim Silvan Widmer otrzymał żółtą kartkę. W doliczonym czasie pierwszej połowy Kamiński wyszedł sam na sam z bramkarzem rywala, ale Polak, zamiast oddać strzał, zaczął kiwać, dlatego stracił piłkę. Reprezentant Polski opuścił boisko w 70. minucie.

Mainz - Wolfsburg 1:1

• Bramki: Widmer (61') - Cerny (12')
  • Żółte kartki: Widmer, Vranckx, Jenz, Berg, Casteels, Fernandes, Svanberg

LIGA NIEMIECKA w GOL24

Transfermarkt co kilka miesięcy aktualizuje wartości rynkowe zawodników polskiej ligi. Piłkarze wreszcie doczekali się zmian na popularnym portalu. Ekstraklasa ma nowego lidera, którym został Ernest Muci ze stołecznej ekipy. Czołówka została zdominowana przez przedstawicieli trzech klubów - Legii Warszawa, Rakowa Częstochowa i Lecha Poznań.Aby sprawdzić wszystkich zawodników klikaj strzałkę w prawo!

Aktualizacja wartości rynkowych zawodników Ekstraklasy. Grac...