Jubileuszowa Gala Izby Przemysłowo-Handlowej w Tarnowskich Górach. Samorząd gospodarczy świętuje 30-lecie

Robert Lewandowski
Wideo
od 7 lat
Od 30 lat, Izba Przemysłowo-Handlowa w Tarnowskich Górach zrzesza i wspomaga środowisko przedsiębiorców działających na terenie powiatu tarnogórskiego. Jubileusz 30-lecia organizacji, który w sobotę 31 sierpnia, odbył się w Pałacu w Rybnej, był okazją do podsumowań i wymiany doświadczeń między lokalnymi ludźmi biznesu. - Chcemy, by młodzi ludzie utożsamiali się z tym, że prowadzenie własnej działalności, tworzenie biznesu, jest to pewien system budowania swojej przyszłości - mówił Marek Hernas, prezes Izby Przemysłowo-Handlowej w Tarnowskich Górach.

Jubileuszowa Gala Izby Przemysłowo-Handlowej w Tarnowskich Górach

Wielu przedsiębiorców, ludzi biznesu i tych, którzy potrafią łączyć działalność biznesową z odpowiedzialnością społeczną, wzięło udział w gali 30-lecia Izby Przemysłowo-Handlowej w Tarnowskich Górach. W wydarzeniu, które w sobotę 31 sierpnia, odbyło się w otoczeniu Pałacu w Rybnej, wzięli udział między innymi wiceminister Marek Gzik, burmistrz Tarnowskich Gór Arkadiusz Czech czy prezes Izby Przemysłowo-Handlowej w Tarnowskich Górach Marek Hernas. Jak podkreślał prezes organizacji zrzeszającej już ponad stu przedsiębiorców, Izba wciąż jest aktywna i w dalszym ciągu wspiera nowe inicjatywy.

- 30 lat funkcjonowania w przestrzeni społecznej Izby Przemysłowo-Handlowej, jest to oczywiście dla nas bardzo duże wydarzenie, ponieważ po tym czasie Izba wciąż jest aktywna i poszerzana o nowe grono członków. Dzisiaj jest to już ponad sto firm z terenu powiatu tarnogórskiego. Firmy te zatrudniają prawie 3 tys. osób. Jesteśmy jedyną organizacją, zrzeszającą przedsiębiorców na terenie powiatu, wykonując swoistą misję reprezentacji środowiska biznesowego, jego integracji i budowania relacji pomiędzy przedsiębiorcami. Jestem z tego bardzo dumny, że akurat na moją kadencję przypadło to 30-lecie, bo mogę przypieczętować też swoimi działaniami wszystkie sukcesy, które Izba odnosiła i myślę, że w kolejnych latach będzie rozwijała się dalej - mówił Marek Hernas, prezes Izby Przemysłowo-Handlowej w Tarnowskich Górach.

Jak podkreślał prezes tarnogórskiej Izby, najbliższe lata działalności organizacji będą związane z koniecznością znalezienia metody komunikacji z przedsiębiorcami, którzy dopiero zaczynają swoją działalność i niewiele wiedzą o samorządzie gospodarczym.

- W ten sposób będziemy chcieli pokazać siłę, która tkwi w jedności, możliwości realizowania wspólnych celów, budowania relacji. To także kształtowanie określonych postaw wśród młodego pokolenia, czyli edukacja, pokazywanie tych wartości i siły biznesu, bo to właśnie przedsiębiorcy są kołem napędowym gospodarki. Chcemy, by młodzi ludzie utożsamiali się z tym, że prowadzenie własnej działalności, tworzenie biznesu, jest to pewien system budowania swojej przyszłości - wskazywał Marek Hernas.

W imieniu Wojciecha Saługi, marszałka województwa śląskiego, głos zabrała radna Lucyna Ekkert.

- Cieszę się, że coraz większą uwagę poświęca się promowaniu i nagradzaniu przedsiębiorców w Polsce. Jest to ważny krok w rozwoju lokalnych biznesów. Wręczenie statuetek ma na celu nie tylko uhonorowanie firm, które wniosły znaczący wkład w rozwój naszego regionu, ale także ma motywować innych do podobnych działań - mówiła w imieniu marszałka Lucyna Ekkert, radna województwa śląskiego.

Częścią wydarzenia było wręczenie nagród i wyróżnień. Złotą odznakę - zasłużony dla województwa śląskiego, otrzymał Andrzej Pilot. Srebrna odznaka powędrowała do Klaudiusza Kamińskiego. Dalej przyznano Złotą Grację Biznesu, którą wręczył wójt gminy Świerklaniec Grzegorz Zadęcki. Statuetkę otrzymała firma Kumibex Sp. z o.o., która specjalizuje się w projektowaniu, produkcji i montażu systemów termicznej, akustycznej oraz hydroizolacji.

Burmistrz Tarnowskich Gór Arkadiusz Czech wręczył z kolei nagrodę Śrybny Gwarek, która przyznawana jest dla najlepszej firmy gminy Tarnowskie Góry. Statuetkę otrzymała firma Roch Sp. z o.o., która istnieje na polskim rynku od ponad 30 lat, świadcząc usługi w zakresie hydrauliki siłowej. Druga ze statuetek powędrowała do Warsztatu Rymarskiego Andrzej Mańka, który istnieje od ponad 110 lat.

W dalszej części wręczono statuetki Kruszec Biznesu, które przyznawane są dla najlepszych firm z regionu. Firmą roku zostały ProfilNET Sp. z o.o. sp.k. oraz Marbach Polska Sp. z o.o. z Tarnowskich Gór. Nagrodę w kategorii "firma rodzinna" otrzymało przedsiębiorstwo Eko-Tech Sp. z o.o. Sp. k. z Kalet, które jest wiodącą firmą technologiczną specjalizującą się w opracowywaniu rozwiązań samoprzylepnych. W kategorii "usługa roku", nagrodę otrzymało Centrum Edukacyjne Future z Tarnowskich Gór.

Z okazji 30-lecia Izby Przemysłowo-Handlowej w Tarnowskich Górach wręczono również okolicznościowe medale. Nagrody trafiły do Mariusza Długajczyka, Tomasza Wojtczaka, Piotra Lubosa, Arkadiusza Czecha, Ireneusza Popioła, Bogusława Bielówki, Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. oraz Huty Cynku z Miasteczka Śląskiego. Jubileuszowy list gratulacyjny otrzymała z kolei firma Bp Service Center s.j., która obchodzi w tym roku 25-lecie swojej działalności.

Częścią wydarzenia była również licytacja na rzecz Krzysztofa Zawiślaka, który walczy ze złośliwym nowotworem mózgu.

Współpraca i wymiana doświadczeń ludzi biznesu i przedsiębiorców

Izba Przemysłowo-Handlowa w Tarnowskich Górach skupia obecnie ponad sto przedsiębiorstw z obszaru Górnego Śląska. To organizacja samorządu gospodarczego, powołana przez przedsiębiorców z myślą o przedsiębiorcach, mająca na celu wspieranie współpracy między firmami, wymianę doświadczeń oraz tworzenie sprzyjających warunków do prowadzenia działalności gospodarczej.

Izba Przemysłowo-Handlowa została utworzona z myślą o wsparciu i reprezentacji środowiska przedsiębiorców. Jej członkowie dążą do zintegrowania przedsiębiorców oraz promowania etycznych standardów w działalności gospodarczej. Główne cele jej działalności obejmują wspieranie i promowanie przedsiębiorczości oraz reprezentowanie interesów jej członków i ich ochronę. Izba dąży do współpracy z władzami i samorządami w celu tworzenia korzystnych warunków dla rozwoju biznesu, a także opiniuje projekty przepisów gospodarczych na poziomie regionalnym i krajowym. Działa na rzecz integrowania przedsiębiorców, rozwijania wzajemnej współpracy oraz ułatwiania polubownego rozwiązywania sporów.

Ponadto, Izba wspiera inicjatywy regionalne i rozwój gospodarczy, promuje przedsiębiorców zrzeszonych w jej strukturach oraz organizuje kursy, konferencje i szkolenia, które służą wymianie wiedzy i doświadczeń. Ważnym aspektem jej działalności jest także propagowanie przedsiębiorczości wśród młodzieży.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na i.pl Portal i.pl