Krzysztof Kowalski
Pawel Relikowski / Polska Press
Użytkownicy serwisu Goal.com zdecydowali, kto był najlepszym zawodnikiem 2022 roku. Dopiero ósmą pozycję zajął Robert Lewandowski. Przed rokiem kapitan reprezentacji Polski w głosowaniu kibiców zajął trzecie miejsce.

Messi piłkarzem 2022 roku wg użytkowników Goal.com

W corocznym głosowaniu serwisu Goal.com na 50 najlepszych piłkarzy na świecie zwyciężył Lionel Messi. Argentyński gwiazdor na koniec roku dokonał tego, czego pragnął przez wszystkie lata kariery. Na turnieju w Katarze poprowadził "Albicelestes" do złotego medalu mistrzostw świata. Messi trafiał do siatki we wszystkich meczach turnieju, oprócz meczu z... Polską, w którym zatrzymał go Wojciech Szczęsny. W finale przeciwko Francji popisał się dubletem i wykorzystał rzut karny w konkursie jedenastek.

- Lata mijają, ale klasa Messiego i jego miejsce wśród najlepszych piłkarzy są niekwestionowane. Zanotował dwucyfrowe liczby bramek i asyst w Ligue 1 w ostatnim sezonie, zdobywając przy okazji tytuł. Jego geniusz rozświetlił mundial, a wielu przekonał, że jest największym zawodnikiem, jaki kiedykolwiek dotknął piłki - napisano w uzasadnieniu.

Świeżo upieczony mistrz globy wyprzedził Neymara i Erlinga Haalanda. Robert Lewandowski był jedynym polskim zawodnikiem, który został sklasyfikowany wśród najlepszej 50. Zajął ósmą pozycję. Przed napastnikiem Barcelony znaleźli się jeszcze triumfator Złotej Piłki Karim Benzema, Kylian Mbappe, Kevin de Bruyne oraz Luka Modrić.