
Ustawa wiatrakowa. Paulina Hennig-Kloska autorką poprawek
Wiceprzewodnicząca partii PL2050 była w poniedziałek wieczorem gościem TVN24. W programie „Fakty po faktach” powiedziała, że to ona dodała do projektu ustawy zmianę, umożliwiającą ustawianie małych wiatraków w odległości 300 m od zabudowań.
Dopytywana o to, dlaczego to zrobiła, przyznała, że uczyniła tak po konsultacjach z ekspertami, nie tłumacząc jednak kim oni są ani czy mowa o lobbystach.
Zapewniała jednocześnie, że w sprawie „nie ma drugiego ani trzeciego dna”.
– Pierwotnie projektodawcą jest Platforma Obywatelska, potem był konsultowany na różnych poziomach z poszczególnymi klubami, które tworzą dzisiaj większość parlamentarną – zapewniła.
Kto będzie ministrem klimatu?
Paulina Hennig-Kloska była typowana do tego, by zostać nową minister klimatu w rządzie Donalda Tuska. Według nieoficjalnych informacji sytuacja wokół ustawy wiatrakowej mogła jednak spowodować, że jedna z liderek Polski 2050 nie dołączy do gabinetu.
Do sprawy odniósł się przewodniczący jej ugrupowania, marszałek Sejmu Szymon Hołownia, który był gościem Polsat News. Powiedział, że „intencje co do ustawy były dobre”, a Hennig-Kloska nadal jest rozpatrywana jako kandydatka do rządu.
– Przyznaję, że Paulina Hennig-Kloska rzeczywiście była i jest brana pod uwagę, jeśli chodzi o ten resort i nic się w tej sprawie nie zmieniło. Uważam, że to jest dobra kandydatka. Uważam, że jest do tej funkcji przygotowana, że jest bardzo merytoryczną posłanką – podkreślił marszałek Hołownia.
Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Portal i.pl codziennie. Obserwuj i.pl!
Źródła: i.pl, TVN24, Polsat News
dś