Koszykówka. Mateusz Ponitka wrócił do gry! Pierwsze minuty na parkiecie, pierwsze punkty i... straty. Polak z nowym kolegą w klubie. Z NBA!

Paweł Wiśniewski
Dla Mateusza Ponitki, sezon 2023/2024 nie rozpoczął się zbyt dobrze. Kapitan reprezentacji Polski doznał kontuzji barku i opuścił kilka ważnych meczów twitter.com/PartizanBC
Kapitan koszykarskiej reprezentacji Polski - Mateusz Ponitka ponownie na parkiecie. Po prawie miesięcznej przerwie, spowodowanej kontuzją barku, zawodnik Partizan Mozzart Bet Belgrad, wrócił do gry. Za sobą ma już udział w dwóch meczach - wygranym w rozgrywkach Euroligi, z Fenerbahce Beko Stambuł (85:84) i przegranym w lidze AdmiralBet ABA, z bośniackim KK Igokea Laktasi (89:91). W serbskiej drużynie, prowadzonej przez znanego trenera Želimira „Željko” Obradovica, pojawił się nowy zawodnik - Brazylijczyk Bruno Correa Fernandes Caboclo, który ma za sobą 7 lat spędzonych w NBA (Toronto Raptors, Sacramento Kings, Memphis Grizzlies, Houston Rockets)!

W 7. kolejce „Turkish Airlines EuroLeague”, Mateusz Ponitka grał krótko, niewiele ponad 5 minut, zdobywając z gry 2 punkty. W tych prestiżowych rozgrywkach, Partizan Mozzart Bet Belgrad, wygrał dotychczas trzy spotkania, przegrywając pięć… Serbska ekipa zajmuje 9. miejsce (na 18 drużyn), z bilansem punktów 593:589.
W spotkaniu z Fenerbahce Beko Stambuł, Zeljko Obradović został pierwszym trenerem w historii, który zaliczył 500 meczów Eurolidze!

Zdecydowanie więcej możliwości gry, dostał Ponitka w meczu z KK Igokea Laktasi. Serbski szkoleniowiec, który aż 7-krotnie wygrywał rozgrywki Euroligi i to z czterema różnymi klubami, dał Polakowi prawie 20 minut… A ten odwdzięczył się 8 punktami, 5 zbiórkami, 2 asystami, 1 przechwytem, ale i 3 stratami.

Już w najbliższą środę, 15 listopada br. Partizan odwiedzi Monachium, gdzie w meczu Euroligi zmierzy się z Bayernem (2 wygrane - 5 porażek).

W sierpniu, męska reprezentacja wygrała turniej prekwalifikacyjny do paryskich Igrzysk XXXIII Olimpiady i uzyskała awans do przyszłorocznych kwalifikacji olimpijskich.
Od lutego 2024 roku, nasza drużyna narodowa prowadzona przez trenera Igora Milicica, weźmie udział w kwalifikacjach do mistrzostw Europy 2025. Jako jeden z gospodarzy, Polacy mają zapewnione miejsce w fazie grupowej tego turnieju (ponadto Cypr, Finlandia i Łotwa).