Lech Poznań wraca do Europy. Po raz pierwszy w historii zagra w fazie grupowej Ligi Konferencji. W rewanżu zremisował z Dudelange 1:1. Porażka wisiała w powietrzu, ale na szczęście po przerwie wyrównującą bramkę zdobył Joel Pereira, a dwumecz zakończył się wynikiem 3:1. Mistrz Polski jako jedyny będzie reprezentować naszą federację w europejskich rozgrywkach. Miał do nich autostradę, bo po drodze musiał uporać się z drużynami z Gruzji, Islandii oraz Luksemburga.

Liga Konferencji. Dudelange - Lech Poznań 1:1. Mistrz Polski w fazie grupowej

Bogiem a prawdą Lech prosił się dzisiaj o wpadkę. Po fatalnym pudle Mikaela Ishaka Dudelange ruszyło do ataku. W 32 minucie sędzia jeszcze nie uznał gola z powodu spalonego, ale w 36 minucie nie miał żadnych wątpliwości - po rykoszecie gospodarzy uszczęśliwił niejaki Mehdi Kirch. Mało tego, zaraz potem powinno być nawet 2:0, gdyby interwencji życia nie zaliczył Filip Bednarek, broniący strzał jedną ręką...

Lech wyglądał dokładnie tak jak we wszystkich kryzysowych meczach tego sezonu (było ich wiele); kiepsko w obronie, schematycznie w ataku. Po ponad godzinie na ławkę został zawołany Joao Amaral. Portugalczyk nadal jest cieniem siebie z mistrzowskiego sezonu.

Po odpadnięciu Rakowa wszystko układało się w czarny dzień dla polskiego futbolu. Lech jakimś cudem jednak do tego nie doprowadził. W 60 minucie Heorhij Citaiszwili zamarkował strzał, po czym odegrał do wbiegającego Joela Pereiry. Portugalczyk mierzonym uderzeniem zmieścił piłkę pod poprzeczką, doprowadzając do remisu. Co ciekawe, to jego pierwsze trafienie... w seniorskiej karierze.

W końcówce Dudelange zagrało odważniej. Lech mógł nawet zdobyć zwycięską bramkę, lecz minimalnie niecelnie główkował Maksymilian Pingot. Szansę miał też Pedro Rebocho, którego zatrzymał bramkarz.

W piątek o 14:30 losowanie grup Ligi Konferencji. Lech musi wzmocnić kadrę, być może nawet zmienić trenera, jeśli nie chce powtórzyć koszmarnego sezonu Legii Warszawa (siedemnaście porażek).

Lech znalazł się w czwartym, ostatnim koszyku przed losowaniem grup. Z pierwszego koszyka może wylosować np. Villarreal albo pogromcę Rakowa, Slavię Praga. W drugim koszyku czeka choćby West Ham, a w trzecim Austria Wiedeń.

Piłkarz meczu: nikt
Atrakcyjność meczu: 4/10

LIGA KONFERENCJI w GOL24

Ruszają najbardziej elitarne rozgrywki, czyli Liga Mistrzów. Niestety, znów bez udziału mistrza Polski, ale za to z udziałem wielu rodaków rozsianych od Szkocji aż po Włochy. Co najmniej pięciu powinniśmy oglądać regularnie. Przypomnijmy, że prawa do transmisji posiada Polsat, który wszystkie mecze pokaże na kodowanych kanałach oznaczonych hasłem "premium". Nadal sublicencję posiada za to TVP. Tam co środę obejrzymy w paśmie otwartym (bezpłatnie) wybrane spotkanie. Można z góry założyć, że najczęściej gościć będzie Barcelona z Lewandowskim w składzie.

Polacy w Lidze Mistrzów. Pięciu z szansami na regularną grę....