OPRAC.:
Piotr Rzepecki
PAP/EPA
Broniący tytułu piłkarze Manchesteru City pokonali u siebie Brighton & Hove Albion 3:1 w sobotnim meczu 13. kolejki Premier League. Dubletem popisał się Erling Haaland, który zapisał 16. i 17. trafienia na swoim koncie. Sensacyjnej porażki doznał natomiast Liverpool. Na wyjeździe przegrał 0:1 z ostatnim przed tą serią spotkań Nottingham Forrest.

Dwie bramki w pierwszej połowie zdobył dla "The Citizens" Erling Haaland. Norweski napastnik ma na koncie już 17 trafień i zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji strzelców.

Poniżej trafienie Norwega na 1:0.

W 53. minucie kontaktowego gola strzelił Leandro Trossard, ale na więcej gości nie było stać. Wynik ładnym strzałem zza pola karnego w 75. minucie ustalił Kevin De Bruyne.

W tabeli Manchester jest drugi i ma punkt straty do Arsenalu Londyn. "Kanonierzy" w niedzielę zagrają na wyjeździe z Southamptonem.

Liverpool natomiast zajmuje dopiero siódme miejsce, a od lidera dzieli go 11 punktów.

Niespodziewaną wygraną Nottingham dał Taiwo Awoniyi, który na listę strzelców wpisał się w 55. minucie. Dzięki temu zwycięstwo jego zespół opuścił ostatnie miejsce w tabeli. (PAP)

wkp/ krys/

LIGA ANGIELSKA w GOL24

Porażka w Monachium, porażka w Mediolanie, ledwie wyciągnięty remis w rewanżu z Interem... FC Barcelona z parodystyczną obroną jest o krok od kolejnego spadku z Ligi Mistrzów do rozgrywek drugiej kategorii, czyli Ligi Europy. Internauci mają świetny ubaw po środowym meczu - zwłaszcza z wpadki Gerarda Pique. Z kolei autor ratunkowego dubletu, Robert Lewandowski został przyrównany do drogiego, sportowego auta stacjonującego przy kompletnej ruderze; może i jego nowy klub jest bardziej rozpoznawalny na świecie, ale sportowo to Bayern patrzy na niego z góry, o czym świadczy tabela grupy. Polecamy najciekawsze MEMY po meczu Barcelona - Inter!

Wszyscy śmieją się z Barcelony. Pique tańczy z Shakirą, Lewy...