OPRAC.:
Jacek Czaplewski
Harry Kane najskuteczniejszym piłkarzem w historii Tottenhamu
Harry Kane najskuteczniejszym piłkarzem w historii Tottenhamu PAP, EPA
Liga angielska. Manchester City nie skorzystał na porażce Arsenalu. Sam także przegrał - z Tottenhamem 0:1. To oznacza, że lider ma nad mistrzem nadal pięć punktów przewagi. Do historii Kogutów przeszedł właśnie Harry Kane - jako najskuteczniejszy zawodnik wszech czasów.

Liga angielska. Mecz Tottenham - Manchester City 1:0

Jedyną bramkę w 15. minucie zdobył Harry Kane, który przy okazji został najskuteczniejszym strzelcem w historii "Kogutów".

To był jego 267. gol w barwach londyńskiego klubu i zarazem 200. w Premier League. W latach 1961-70 266 bramek zanotował Jimmy Geaves.

Później przewagę miał Manchester City, a gospodarze ograniczali się do kontrataków. Najbliżej wyrównania tuż przed końcem pierwszej połowy był Riyad Mahrez, który trafił w poprzeczkę.

W końcówce Tottenham bronił się w dziesięciu, bo w 87. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Cristian Romero.

W tabeli Arsenal ma pięć punktów przewagi nad zajmującymi drugie miejsce "The Citizens" i w dodatku o jeden rozegrany mecz mniej. Tottenham plasuje się na piątej pozycji, a od lidera dzieli go 11 punktów. PAP

Tottenham Hotspur – Manchester City 1:0 (1:0)

Bramki: Kane 15'
Czerwona kartka: Romero 87' (za dwie żółte)
Żółte kartki: Bentancur, Romero, Perisić - Ederson, Walker

Tottenham Hotspur: Lloris - Emerson, Romero, Dier, Davies - Perisić (79' Sessegnon), Hojbjerg, Bentancur - Kulusevski (88' Sanchez), Kane, Son (84' Bissouma).

Manchester City: Ederson - Lewis, Walker, Akanji, Ake - Rodrigo, Bernardo (84' Gundogan) - Mahrez (59' De Bruyne), Grealish, Alvarez - Haaland.