Jakub Maj
Jakub Maj
PAP/EPA/ABIR SULTAN
Villarreal kolejny raz wygrał spotkanie. Kolejny raz z problemami. Po tym jak tydzień temu "Żółta Łódź Podwodna" wygrała z Lechem Poznań dzięki bramce w samej końcówce, dzisiaj o zwycięstwie Hiszpanów także zadecydowała jedna bramka. Unai Emery i jego podopieczni zwyciężyli na niełatwym izraelskim terenie 2:1.

Pomimo różnicy jednej bramki, Hiszpanie kontrolowali spotkanie od samego początku. Pierwszą bramkę w meczu strzelił Morales, który pokonał bramkarz rywali z rzutu karnego w 28. minucie. Na odpowiedz Hapoelu musieliśmy poczekać do 63. minuty. To właśnie wtedy z odległości około 10 metrów, Hatuel strzelił gola na 1:1. Gospodarze nie cieszyli się długo z remisu. 4 minuty później Baena po raz kolejny wyprowadził Villarreal na prowadzenie. W 96. minucie Danjuma miał szansę przypieczętować zwycięstwo, ale nie trafił z rzutu karnego.

Dzięki wygranej Lecha, polski zespół awansował na drugą pozycję. Faworytem do awansu z pierwszsego miejsca nadal jest Villarreal. Dzięki dwóm wygranym ma na koncie już sześć punktów. Wygląda na to, że walka o wyjście z grupy będzie toczyć się pomiędzy Lechem i Austrią Wiedeń.