Jacek Czaplewski
Marcin Bułka w meczu Nice - Lille
Marcin Bułka w meczu Nice - Lille Canal+
Marcin Bułka zaczął nowy sezon Ligue 1 jako podstawowy bramkarz OGC Nice. Na inaugurację jego zespół ostatecznie zremisował z Lille 1:1 przez bramkę straconą w doliczonym czasie. Polak nie miał przy niej nic do powiedzenia. Wcześniej za to popisał się fenomenalnym refleksem.

Marcin Bułka w meczu Nice - Lille. Jak wypadł?

Podczas okresu przygotowawczego Marcin Bułka zdobył uznanie w oczach nowego trenera. 34-letni Francesco Farioli wystawił 23-latka w trzech z pięciu sparingów - kosztem Kaspra Schmeichela. Szansę dał mu także w pierwszym meczu o stawkę. I na pewno nie pożałował.

Polak zaliczył cztery udane interwencje. Bez zarzutu bronił zwłaszcza w pierwszej połowie. W 41 minucie zatrzymał na refleks uderzenie z paru metrów. Próbował wtedy Remy Cabella.

- Bułka świetnie wita się z nową rolą w Nicei. Fenomenalna interwencja po pięknej akcji - usłyszeliśmy od komentatorów Eleven Sports.

Mimo godnej postawy Bułka nie zdołał zachować czystego konta. Po zagraniu ręką Lille otrzymało rzut wolny na wysokości pola bramkowego. Po dośrodkowaniu do siatki trafił obrońca Bafode Diakite.

OGC Nice - OSC Lille 1:1 (1:0)
Bramki: Laborde 19' - Diakite 93'
Żółte kartki: Atal, Laborde, Thuram - Haraldsson, Santos